Prvenstvene nade i snovi Knicksa počinju i završavaju s Jalenom Brunsonom

Jalen Brunson osvojio je par državnih prvenstava u Villanovi, tako da zna kako zvijezda treba zasjati tijekom ožujskog ludila.

Toliko o Knicksima ovisit će o povratku Juliusa Randlea i OG Anunobyja, ali dok se ne vrate, Brunson će biti da učvrsti brod i upravlja Knicksima kroz izluđujuće ožujsko more koje je u zadnje vrijeme izazvalo muku među navijačima .

Svaka pojedinačna utakmica, počevši s , važna je za 37-26 Knickse, koji se nalaze u očajničkoj nevolji s pet momčadi s Magicom, Heatom, Pacersima i Sixersima u Istočnoj konferenciji kako bi izbjegli zastrašujući play-in turnir.

Ožujsko ludilo: sljedeće je par ključnih domaćih utakmica sa Sixersima u nedjelju navečer i utorak navečer.

“Znamo da je ovo vrijeme kada se sve ubrzava,” rekao je Tom Thibodeau, “pa se samo moramo nastaviti boriti dok ne vratimo sve.”

Prvak njujorške košarke u teškoj kategoriji izašao je zapušen čak i prije zagrijavanja.

“U sedam sati sam saznao da igram,” rekao je Brunson.

Brunsona su pitali o čemu je razmišljao prošle nedjelje.

“Razmišljao sam o tisuću različitih situacija što je moglo biti,” rekao je Brunson, “i samo mi je drago da nije.”

Brunson je zabio 17 od svojih 26 koševa (11 za 19 iz igre) u odlučujućem prvom poluvremenu, a Knicksi su igrali protiv Dee-Fensea kao da sutra ne postoji i nikad nisu bili ugroženi dok su davali izjavu nakon tri poraza od Magica i prelaska u četvrto mjesto.

“Znali smo da imaju naš broj”, rekao je Brunson.

Brunson je taj koji sada na svojim plećima nosi nade i snove opsjednutog grada gladnog prvenstva. On je All-Star serenade Gardena s refrenima “MVP, MVP, MVP.”

On je taj koji svakoga čini boljim. On je taj koji prepoznaje Winning Time u četvrtoj četvrtini.

Nitko u međuvremenu neće žaliti Knickse. U košarci nema plakanja. Nitko ne odgađa igre dok se Randle i Anunoby ne vrate.

“Imamo više nego dovoljno”, stalno govori Thibodeau.

Vjerovao on u to ili ne, to je ono što ima za reći.

Brunson mu olakšava da povjeruje u to. Njegovi instinkti i vizija terena su elitni i očito otporni na hrđu nakon jedne propuštene utakmice. Gotovo uvijek odigra pravu igru.

To se dogodilo jedne noći kada su Knicksi doista imali više nego dovoljno.

“Svaka pobjeda je velika pobjeda bez obzira o kome se radi”, rekao je Brunson. “Jasno je da smo na ljestvici odmah s njima, ali bez obzira protiv koga igramo, svaku utakmicu moramo pojačati s istim mentalitetom i istim načinom razmišljanja.”

Prvo poluvrijeme: uporna obrana (osam blokada), 9 od 16 iz 3 i nemilosrdna natjecateljska paljba Josha Harta (19 poena, sedam skokova, četiri asistencije) i Precious Achuwe (15 poena, 14 skokova).

I, naravno, Jalen Brunson.

Brunson je zabio 10 od prvih 21 poena Knicksa u prvih 6:30. Brunson je, nakon osmominutnog odmora, izveo brzi napad na Paola Banchera i pogodio floater, a zatim trojku koja je padala unatrag na njegovu stražnju stranu. Molim vas oprostite zračnoj kugli iz centra grada.

“NLO za Brunsona”, rekao je Clyde Frazier. Brunson je skinuo Bancheroa i poluvrijeme je završilo Knicksi 55, Magic 39.

Postojala je jedna sekvenca u trećoj četvrtini koja je oličila noć. Achuwa je promašio chippie, zgrabio zicer, promašio praćenje, zgrabio zicer, udario dodavanje koje je ispalo izvan terena ispod koša za Dontea DiVincenza, čija je 3 dovela do rezultata 74-52. Korner 3 koji je izveo Deuce McBride – i prekršaj Banchera koji je napravio i jedan – donijeli su rezultat 78-52.

Povici “MVP” začuli su se kasno u četvrtoj četvrtini za Brunsona nakon kornera 3 prije nego što je promašio 3 koji je Hart pogodio desnom rukom i likovao, a Garden je likovao s njim.

“Sretan što je napokon mogao biti atletski barem jednom”, rekao je Brunson sa svojim starinskim sarkazmom.

Ožujsko ludilo u Gardenu. Upravo ono što Jalen Brunson voli i gdje se njemu sviđa.