Premijer liga | Liverpool je izbio na prvo mjesto, Chelsea do nevjerojatne pobjede

Engleski Liverpool, koji se vratio na vrh lige u Premier ligi, pobijedio je ligaški jumbo Sheffield United na Anfieldu u četvrtak navečer s 3-1 golovima. Pri odlasku na odmor Liverpool je vodio samo 1-0 Darwin Nunez na ciljnoj liniji.

Sheffieldu se posrećilo kada je Liverpool Conor Bradley zabio autogol u 58. minuti susreta. Pobjeda Liverpoola je zapečaćena Alexis McAllister prvo do situacije 2–1 i pred sam kraj utakmice Cody Gakpo do brojeva 3–1. Liverpool je u prvom poluvremenu suvereno kontrolirao loptu, ali je propuštao prilike za gol.

Liverpoolov napadač Gakpo rekao je BBC u intervjuu nakon utakmice da je strpljenje najvažnije za momčad. Prema Gakpou, autogol momčadi mogao je izazvati frustraciju, ali prema njemu Liverpool ima toliko povjerenja u ono što radi da može ostati miran.

Liverpool je ispustio Arsenal s vrha lige. Liverpool sada ima 70 bodova, a Arsenal 68. Obje momčadi su odigrale 30 utakmica. Na trećem mjestu, odmah za petama ovom dvojcu, nalazi se Manchester City koji ima 67 bodova iz isto toliko mečeva.

Večer druga utakmica je vidjela dramu u posljednjim trenucima, kada je Chelsea konačno porazio Manchester United u produžetku s golovima 4-3. Chelsea je u utakmicu ušao kao autsajder. Chelsea nije pobijedio niti jednu utakmicu između momčadi u 12 utakmica. Čudesnu noć domaćeg Chelseaja započeo je kapetan Conor Gallagherčime su domaćini poveli 1-0 nakon samo četiri minute susreta.

Ipak, on je bio zvijezda večeri Cole Palmer, koji je Chelseaju zabio ni manje ni više nego tri gola. Od toga dvije nakon što je utakmica već bila odigrana više od stotinu minuta. Dva čovjekova pogotka došla su iz jedanaesteraca.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 2–2. Manchester je smanjio s 2-0 i poveo 3-2, ali su Palmerovi golovi u iznimno dugoj utakmici praktički uništili Manchesterove snove o pridruživanju Ligi prvaka sljedeće sezone.

Prema izračunima BBC-ja, vodstvo Manchestera se istopilo u povijesti jer su i dalje vodili nakon 99 minuta i 17 odigranih sekundi i ipak izgubili utakmicu.

Šef Chelseaja Mauricio Pochettino izjavio je u intervjuu za BBC da je jako sretan jer je momčad zaslužila pobijediti.

“Bila je to vrlo tijesna (utakmica), ali ukupno smo bili bolja momčad.”

Predvodeći manchesterske snage Erik ten Hag s druge strane je rekao da smatra da je utakmica bila fantastična u smislu kvalitete.

“Dominirali smo utakmicom, ali smo radili individualne pogreške koje su nas koštale pobjede. … Moramo učiti iz toga.”