Spursi su protivnicima zadali udarac CL-u dok je Pochettino udvostručio bivši klub

Tottenhamove nade u Ligi prvaka dobile su veliki udarac jer su izgubile 2-0 u Premier ligi od Chelseaja na Stamford Bridgeu.

Momčad Angea Postecogloua ostala je u zaostatku za četvrtoplasiranom Aston Villom za sedam bodova i sada ima samo jednu utakmicu manje, jer su golovi Trevoha Chalobaha i Nicolasa Jacksona doveli do toga da Mauricio Pochettino izađe kao pobjednik protiv svog bivšeg kluba kako bi povećao šanse svoje momčadi za kvalifikacije za Europu uoči sljedeće sezone.

Ovo je bilo daleko od Spursa u njihovom najboljem izdanju jer su rijetko kada vršili ozbiljan pritisak na Chelseajevu zadnju liniju koja je već objavila najgori obrambeni rezultat kluba u ligi u više od 30 godina.

Tottenham bi mogao propustiti Ligu prvaka…

Umjesto toga, začelje Spursa je izgledalo nesigurno i krhko. Prvo je Chalobahu omogućen jasan udarac kod ubačaja Conora Gallaghera u prvom poluvremenu kada je Chelsea došao do zasluženog vodstva, a zatim 18 minuta do kraja Son Heung-min i Pierre-Emile Hojbjerg nisu učinili ništa osim što su stajali i gledali kako Jackson napada kada Cole napada Palmer je iz slobodnog udarca s 30 jardi pogodio donju stranu grede.

Chelsea se popeo na osmo mjesto, svoju najvišu poziciju otkako je Pochettino postavljen u srpnju i s realnom nadom da će doći do Europske lige, ali Tottenhamova ambicija među prva četiri sada izgleda sve manje vjerojatna.

JEDINSTVENO ZA F365: | | |

Daleko življe krenuli su domaćini. Nakon četiri minute, Mykhailo Mudryk smjestio je loptu u lijevi kanal za Jacksona koji je jurio unutar Cristiana Romera. Guglielmo Vicario je ustao i skinuo žaoku s Jacksonovog udarca, dopuštajući Mickyju van de Venu koji ga je pokrivao da izvuče loptu na sigurno dok se približavala crti.

Noni Madueke, tek nakon što je postigao gol protiv Ville u subotu, bio je blizu sredine poluvremena. Nakon što je preskočio unutarnju liniju s desne bočne linije, stao je preko dvojice braniča Spursa i pogodio koji je za nekoliko centimetara probio prečku.

Zatim je uslijedio uvodni gol. Gallagherov udarac iz slobodnog udarca preletio je sve, a oko leđa ukrao Chalobaha, skočio i zabio loptu visoko preko Vicaria i unutra. VAR je provjerio ofsajd i prekršaj Marca Cucurelle, ali gol je ostao i Chelsea vodi.

VIŠE IZVJEŠTAJA O CHELSEAJU NA F365…
👉
👉

Živahni Mudryk poslao je udarac malo dalje od vratnice dok su domaćini čvrsto preuzimali vodstvo. Bilo je to snažno prvo poluvrijeme Ukrajinca, zapovijedajući lijevom stranom vizijom i oštrim, kliničkim isporukama.

Romero se oslobodio na stražnjoj stativi nakon slobodnog udarca Pedra Porra krajem poluvremena, ali je tukao glavom, a onda je Chalobah skočio kako bi odbio pokušaj Papea Sarra iza leđa. Bila su to najjasnija otvaranja stvorena neuobičajeno tupim napadom Spursa.

15 minuta nakon odmora, Postecoglouova momčad je opkolila Chelsea na vlastitoj polovici, ali nije izazvala nikakvu istinsku prijetnju. Porro se ubacio s desne strane i natjerao Đorđa Petrovića da izbaci loptu na njegovu bližu stativu, što je bio rijedak gol u blijedom prikazu.

James Maddison je pozvan s klupe da pokuša zapaliti iskru Tottenhama, ali Chelsea je nastavio loviti, harry i loviti, istiskujući ono malo prostora koji se otvorio u njihovoj obrambenoj polovici.

Umjesto toga, oni su bili ti koji su završili igru. Cucurella je bio fauliran od strane Dejana Kuluševskog na 30 jardi, Palmer je drsko iz slobodnog udarca probio gredu, a Jackson je bio prvi na sceni i postigao dva.