Peter Schmeichel kritizira jednu zvijezdu Crvenih vragova zbog nedostatka ‘ponosa’ za gol Brentforda

Peter Schmeichel napao je Aarona Wan-Bissaku zbog njegove uloge u izjednačujućem pogotku za Brentford kada je Man Utd u subotu remizirao 1-1 protiv Beesa.

Man Utd nije učinio malo da smanji buku oko budućnosti menadžera Erika Ten Haga nakon krajnje dramatične, ali…

Schmeichel: Brentford je pretrčao pet kilometara više od Man Utd-a

Činilo se da su beživotni prikaz pretvorili u nevjerojatna tri boda nakon što je Mason Mount ušao s klupe i otpustio ih u vodstvo šest minuta u sudačkoj nadoknadi.

No, Brentford je manje od tri minute kasnije preko Kristoffera Ajera izjednačio i uzeo bod koji je najmanje zaslužio.

Man Utd je na svojoj tiskovnoj konferenciji nakon utakmice sugerirao da je Brentford to “želio više” nego što su se složili njegovi igrači i bivši vratar Crvenih vragova Schmeichel.

“Mason Mount je došao, jedva da je išta napravio za Manchester United otkako je stigao u klub, a toliko smo puta vidjeli u povijesti Manchester Uniteda da netko ispadne i postane heroj”, rekao je Schmeichel na SuperSport.

ČITAJ VIŠE:

“Mislite da je to jedan od onih trenutaka, ali iskreno govoreći, to bi bilo tako nezasluženo da je to vrijedilo kao pobjeda od 1-0.

“Svodi se na mnogo stvari. Vi gledate statistiku, dodire u protivničkom polju, ali ja gledam koliko ekipa radi, koliko trče.

“Brentford je pretrčao pet kilometara više i mislim da to govori veliku priču o tome što je ova utakmica bila. Željeli su loviti svaku loptu.

“Ivan Toney jednostavno je dominirao svima. Promijenili smo oba središnja poluvremena, jednog u poluvremenu, jednog kasnije, obojica ozlijeđeni, dolaze novi momci, a nitko se ne ističe. Nitko zapravo ne radi ono što mi očekujemo.

“Standardi su niski. Mi [Schmeichel and fellow pundit Andy Cole] odrastao sa Sir Alexom Fergusonom u klubu i morao si biti ponosan na ono što si napravio na terenu. Mogli smo izgubiti 1-0, a on bi rekao da je to u redu jer je izvedba bila prisutna.”

Schmeichel: To nije Manchester United

I Schmeichel je optužio Wan-Bissaku za “trčanje” u izgradnji Brentfordovog izjednačujućeg gola, legenda Man Utd-a je dodala: “Ako pogledate Wan-Bissaku na golu Brentforda, to je ono što mislim pod standardima. Wan-Bissaka je tamo lijevo, lopta je ubačena i pogledajte ga sada. Odlazi, hoda, hoda, trči!

“I Ivan Toney bi bio u ofsajdu da je pratio četverostruku postavu i tada se taj gol ne bi dogodio.

“Pogledaj ga [Wan-Bissaka] izlazi! Pogledaj to!

“To nije Manchester United, to nije ponos, to nisu visoki standardi. To nije fokusiranje na ono što je vaš posao.

“On je koštao – ne treba ga kriviti za ovo – ali u tom trenutku, zbog onoga što je učinio ili nije učinio, jednostavne stvari kao što je koncentracija, izjednačili su.”