Jermain Defoe kaže da je jedan igrač Tottenhama impresionirao tijekom 4-2 poraza od Liverpoola

Tottenham Hotspur doživio je svoj četvrti poraz u skoku kada je Liverpool u nedjelju na Anfieldu slavio s 4-2.

Istina, bilo je malo nade da će išta dobiti od utakmice s obzirom na formu u kojoj su bili i njihov rekord na Merseysideu – posljednja im je pobjeda bila 2011.

A igrači su to, na razočaranje vlastitih navijača, isporučili tako što su još jednom izgubili utakmicu u prvom poluvremenu, baš kao što su to učinili na St James’ Parku prije nekoliko tjedana i nedavno protiv Arsenala.

Pred kraj se dogodio kasni metež od strane koja je jurila na Ligu prvaka, s golovima i Son Heung-mina.

Ali zapravo, baš kao i poraz, bilo je premalo prekasno i još jedan dokaz da igrači rade samo kad je lako.

Lako je igrati kada gubite 3-0 od Arsenala i 4-0 od Liverpoola. Navijači žele vidjeti igru ​​od prve minute.

Rijetki igrači mogu podignuti glavu i tvrditi da su igrali jer je većina njih bila prezirna.

Ali Jermain Defoe želio je istaknuti Richarlisona i kako je ‘dobro radio’ s klupe, kako je rekao (05/05/24 u 18:25)

Ne samo da je 26-godišnjak zabio, već je i asistirao, a to je sada njegov 15. gol u Premier ligi iz 28 utakmica.

Richarlisonov gol protiv Liverpoola

“Richarlison je ušao i dobro prošao”, rekao je Defoe. “Izgledao je kao prijetnja. Ali jednostavno je prekasno ušao u igru.

“Kada dođete na Anfield, morate se snaći prvih deset minuta i pokušati ne primiti gol. Kad gubiš 4-0, postaje lakše i druga momčad uvijek digne nogu s gasa.”

Fotografija DARREN STAPLES/AFP putem Getty Imagesa

Treba li Richarlison početi naprijed?

Problem je u tome što je ulazio i izlazio iz XI, a njegov vlastiti menadžer nije bio siguran sviđa li mu se on uopće kao broj devet.

Pretpostavljate da je napravio dovoljno protiv Liverpoola da se sada vrati u XI za gostovanje kod Burnleya sljedeći tjedan –

Da, Richarlison ne pogađa i vjerojatno neće.

ČITAJ VIŠE:

Ali povratak od 11 golova – i dalje se broji – za igrača koji se mučio u svojoj debitantskoj kampanji i koji je ulazio i ispadao iz XI ove sezone je zdrav.

Ali s obzirom na to da Ange Postecoglou govori o promjenama putem ljetnog tržišta transfera, ne bi bilo iznenađenje da Richarlison bude jedan od igrača s kojima se razišao.