‘Osjećao sam se kao šala’… Dejan Kuluševski kaže da je bio jako nervozan zbog jedne odluke koju je Antonio Conte donio u Spursima

Dejan Kuluševski je podijelio kako je mislio da je šala kada mu je Antonio Conte rekao da počinje prvi put za Tottenham Hotspur – sa Spursima koji se pripremaju za susret s Manchester Cityjem.

Činilo se da je to nešto kao panična kupnja za Tottenham, jer je stigao na posudbu na početnu posudbu iz Juventusa. Budući da je Rodrigo Bentancur također ušao, činilo se da je Fabio Paratici samo pokušavao provući tijela kroz vrata.

Kuluševski nije najbolje startao u sjevernom Londonu. Tottenham je poražen od Southamptona u premijerligaškom debiju Šveđana, a zatim je nekoliko dana kasnije izgubio od Wolvesa, također kod kuće.

Dejan Kuluševski mislio je da se Antonio Conte šali prije prvog starta Tottenhama

Malo tko bi imao mnogo nade za Spurse uoči njihovog putovanja u Manchester City u sljedećoj utakmici. Cityzensi nisu izgubili domaću utakmicu od kraja listopada.

Fotografija Visionhaus/Getty Images

odlučio je ubaciti svoje novo potpisivanje u dubinu uoči utakmice. Zapravo, pišući za , Dejan Kuluševski je podijelio kako ne misli da je Talijan bio ozbiljan sa svojom odlukom o odabiru – posebno s obzirom na to koliko je kritika bio suočen u Juventusu.

“Znam da je osjećaj da nisam uspio u Juventusu. Pa, mislim da je to čudno reći kad sam osvojio dva trofeja, igrao u oba finala, a jedno od njih odlučio pogotkom i asistencijom protiv moje bivše momčadi Atalante. Ali u tih zadnjih šest mjeseci, istina je da mi je bilo teško. Kad sam došao u Spurse, nisam znao kako izaći iz ove negativne spirale,” rekao je.

“’Beznadno, Deki … beznadno’.”

“Dakle, što se dogodilo? Nakon utakmice s Wolvesima, Conte mi je rekao da ću započeti svoju prvu utakmicu u Premier ligi… u gostima kod Man Cityja.

JOŠ PRIČA O TOTTENHAM HOTSPUR

“Iskreno, činilo se kao šala. Bio sam sretan što ću početi, ali sam bio jako nervozan, a kad smo se postrojavali prije utakmice, sjetio sam se stvari iz Italije.”

Poseban puni debi za Šveđanina

Naravno, bila bi to nevjerojatna prilika za Tottenham, ali i Kuluševskog osobno. Široki bi doveo Spurse u vodstvo unutar četiri minute.

A pri rezultatu 2-2 u sudijskoj nadoknadi na kraju drugog poluvremena, Kuluševski je bio taj koji je u 94. minuti postavio Harryju Kaneu za pobjedu.

Kuluševski je bio izuzetan tijekom svog vremena na posudbi, s pet golova i osam asistencija u 18 utakmica Premier lige u toj prvoj sezoni. I to je bila igra protiv Manchester Cityja koja je pokrenula loptu.