Nogomet | Liverpoolovi prvenstveni snovi padaju u vodu – vodstvo se istopilo u posljednjim minutama

od Liverpoola prvenstveni snovi doživjeli su veliki udarac kada je momčad u gostima kod West Hama odigrala rezultat 2-2 u engleskoj Premier ligi.

Liverpool, koji je treći u seriji, remijem podiže na 75 bodova, dok Manchester City ima 76, a Arsenal 77 bodova. Glavni trener Jurgena Kloppa šampionske nade ekipe oslabljene su činjenicom da je Liverpool odigrao jednu utakmicu više od Arsenala i dvije utakmice više od Cityja.

U nedjelju će u lokalnoj utakmici u Londonu Arsenal u gostima odmjeriti Tottenham, a City u gostima Nottingham Forest.

Početna stranica Premier lige po Liverpool je protiv West Hama imao postotak posjeda lopte preko 71 i kreirao je 28 udaraca, no samo je tako domaći stigao do vodstva.

Pogodak je stigao u 43. minuti nakon kratkog udarca iz kuta, kada je Jarrod Bowen zabio loptu u perike mreže. Bowen je ove sezone postigao već 16 golova u Premier ligi. Liverpool je izjednačio početkom drugog poluvremena Andyja Robertsona sa hicem.

U 65. minuti susreta Liverpool je poveo kada je Cody Gakpo pucao i lopta je prošla pored dvojice igrača u polju West Hama i vratara Alphonse Areola kroz unutra. Pogodak je označen kao autogol Areole.

West Ham je poravnao u 77. minuti kada je Michael Antonio zakucao loptu od Bowenova centra u mrežu.

West Ham je osmi na prvenstvenoj ljestvici uoči ostalih utakmica u subotu.

Fulham ugošćuje Crystal Palace, Manchester United Burnley, Newcastle Sheffield United, Wolverhampton Luton, Everton Brentford i Aston Villa Chelsea kasnije u subotu.