Knicksi trebaju Dontea DiVincenza i OG Anunobyja da budu dosljedniji

PHILADELPHIA – Knicksi su konačno izbacili Jalena Brunsona iz igre u trećoj igri, ali druga dva startera o kojima se uvelike ovisi – Donte DiVincenzo i OG Anunoby – imali su uspone i padove u prve tri utakmice

DiVincenzo je nastavio euforiju svoje trice svojom drugom tihom ofenzivom u seriji u Knicksovom trećem porazu u četvrtak navečer.

DiVincenzo, koji je zabio osam koševa šutirajući 3-za-10 na otvaranju prije svoje herojske igre u drugoj utakmici, držao se na pet koševa niskog učinka i promašio je sva tri pokušaja za tri poena u 28 minuta u prvom porazu Knicksa posezone.

Bivša zvijezda Villanove bila je bez poena u drugom poluvremenu, promašivši oba pokušaja za tri poena nakon prekida.

DiVincenzo je prije utakmice naglasio da, iako je reakcija na njegov clutch udarac u Game 2 “bila kul”, on je samo gledao unaprijed na ostatak serije.

“To je zapravo sve što imam za reći. Iskreno, ne želim zvučati kao srce mentaliteta sljedeće igre, ali to sada ne znači mnogo,” rekao je DiVincenzo. “Razmišljam: dopustite nam da dobijemo još jednu pobjedu, dopustite nam da dobijemo još dvije pobjede, a onda možete još malo razmisliti o tome.”

Dok je Anunoby uspio postići najboljih 17 poena u seriji i višestruka zakucavanja u porazu u četvrtak, obrambeni čarobnjak također nije postigao isti dosljedan dvosmjerni učinak kao tijekom drugog poluvremena otežanog ozljedama nakon razmjene od Raptorsa krajem prosinca.

Anunoby je upisao 23 uzastopne utakmice regularne sezone s pozitivnim plus-minusom, s omjerom Knicksa 20-3 u tim nastupima, koji su bili odvojeni dvomjesečnim izbivanjem zbog operacije desnog lakta.

Ali on je bio na negativnoj strani — što znači da su Knicksi dopustili više poena nego što su postigli s Anunobyjem na parketu — u dvije od tri utakmice protiv Sixersa, s njegovim osobnim niskim rezultatom od razmjene minus-10 u 39. minuta u utakmici 3.

Ukupno ima minus-14 u seriji koja ulazi u četvrtu utakmicu u nedjelju, uključujući i minus-5 prikazanih u pobjedi na otvaranju serije i plus-1 u pobjedi povratka u utakmici 2.

Brunson se izvukao iz pada šuta u dvije utakmice (29,1 posto) s prodorom od 39 poena u izgubljenom naporu u četvrtak navečer.

“Nisam stvarno zabrinut zbog onoga što sam učinio”, rekao je Brunson. “Naša momčad izgubila je utakmicu u kojoj smo dali 43 poena u trećoj četvrtini. Stoga je moj glavni fokus kako se tome možemo prilagoditi.”