OG Anunoby ponovno počinje u pobjedi Knicksa: ‘nisam ni znao da sam upitan’

SACRAMENTO, Kalifornija – OG Anunoby ipak nije propustio utakmicu.

Prema njegovim riječima, on to nikada nije ni razmatrao.

“Nisam ni znao da sam upitan”, rekao je.

Nakon što je bio naveden kao 50-50 zbog “upravljanja ozljedama”, defenzivno orijentirani napadač, dva dana nakon što je osjetio nelagodu u kirurški popravljenom laktu.

Mučio se u napadu – promašio je 7 od 8 pokušaja šuta – ali je nadogradio svoj impresivni rekord s New Yorkom.

Knicksi sada imaju 15-2 s njim u postavi.

“OG je košarkaš”, rekao je Tom Thibodeau. “On radi od svega pomalo.”

Prije utakmice, Thibodeau je sugerirao da je Anunoby pod ograničenjem minutaže – ili, trenerovim riječima, “smjernicama”. Anunoby je tada upisao 33 minute, što mu je najmanje otkad se pridružio timu.

“Svaka utakmica, dok on prolazi kroz ovo tek se vraća, bit će uključena bol i samo vidjeti gdje je,” rekao je Thibodeau. “Prošao je kroz pucanje (subota ujutro), tako da je to bilo dobro. Dakle, samo dan po dan.”

“Bit će dana kada će biti uključena bol”, dodao je trener.

Ipak, Knicksi nisu uvrstili Anunobyja na popis za “liječenje ozljeda” sve do pobjede nad Blazersima u četvrtak, kada je napravio grimasu od boli i uhvatio se za lakat nakon što je udario za krađu.

“Samo bolno”, rekao je Anunoby u subotu.

Pridošlice Bojan Bogdanović i Alec Burks vjerojatno su odigrali svoje najbolje igre otkako su se pridružili Knicksima, kombinirajući 21 poen – uključujući 11 u četvrtoj četvrtini – dok su držali napad dok se Brunson odmarao.

Bilo je važno osigurati Brunsonu svježe noge na cijeloj dionici.

“Samo smo kupovali vrijeme. Grupa koja je bila tamo (s Bogdanovićem i Burksom) je išla prilično dobro, pa sam mislio dati (Brunsonu) dodatnu minutu ovdje, minutu i pol,” rekao je Thibodeau. “Znao sam da će ga se prilično dobro natovariti pa sam htio biti siguran da ima energije da završi.”

Josh Hart postao je instruktor Pelotona za sesiju prošlog tjedna, vozio je za 20-minutnu studijsku sesiju noć prije nego što je izgubio 20 poena uz 19 skokova i 10 asistencija u pobjedi protiv Sixersa.

“Imao sam dobru utakmicu pa ću možda sada morati na Peloton prije domaćih utakmica,” rekao je Hart.

Njegov nastup bio je dio Pelotonovog partnerstva s NBA. Mikal Bridges, Seth Curry i Karl-Anthony Towns također su najavljeni kao gosti instruktori, no Towns je nedavno bio podvrgnut operaciji koljena pa nije jasno kako će to funkcionirati.

Isaiah Hartenstein rekao je da je prestao ispružiti svoj Ahil u svlačionici tijekom utakmica jer su mediji pretpostavili da je ozlijeđen.

“Stalno ste govorili da sam povrijeđen pa sam se pobrinuo da me sada možete vidjeti”, rekao je.

Hartenstein ga sada umjesto toga grije uz držač košare. Bio je pod ograničenjem minuta i, prije subote, nije igrao više od 24 od 26. veljače.

“Dobra stvar je što se osjećam dobro”, rekao je Hartenstein, “tako da osjećam da rade sjajan posao u izgradnji toga.”