Nogomet | Liverpool i Manchester City dijele bodove nakon dramatičnih faza – ozlijedio se vratar

Nogomet Prva skupina engleske Premier lige se zgusnula kada su Liverpool i Manchester City u nedjelju remizirali 1-1. Utakmica je imala preduvjete za više golova, no nakon dramatičnih faza obje su se strane morale zadovoljiti bodom.

Liverpool je uz Arsenal porastao na 64 boda, City ima 63. U subotu je Arsenal svladao Brentford s 2-1 i ostvario osmu uzastopnu ligašku pobjedu.

Utakmica između Cityja i Liverpoola počela je brzo kada John Stones zabio pred gol za vodstvo Cityja od 1-0 u prvom poluvremenu.

Gradski vratar Ederson srušio Liverpool u šesnaestercu početkom drugog poluvremena Darwin Nunez i ozlijedio nogu u trci. Sudac je počiniocu Edersonu dao žuti karton, a Liverpoolu jedanaesterac. Alexis McAllister Kožnatu loptu s 11 metara pospremio u mrežu i poravnao rezultat.

Ederson je morao napustiti igru. Zamijenjeno Stefan Ortega brzo se zagrijao i izdržao nekoliko teških situacija odmah na početku karijere.

Liverpoolov njemački trener Jurgen Klopp istrčao na zelenilo sat vremena nakon utakmice Mohameda Salaha i autora Andrewa Robertsona. Bilo je dovoljno prilika na oba kraja terena, ali Ortega i vratar Liverpoola Kelleher iz Caoima nije predavao.

Tottenham poboljšali su položaj na vrhu engleske Premier lige, kada je londonska momčad svladala Aston Villu s 4:0 i primaknula se na dva boda četvrtoplasiranom suparniku.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Tottenham je pogodio grubo početkom drugog poluvremena James Maddison i Brennan Johnson zabijao golove svake tri minute. U produžetku Heung-min sin i Timo Werner punim pogocima uhvatili vodstvo. Son je bio Tottenhamov moćni čovjek dok je postavljao golove Johnsonu i Wernеру.

Tottenhamu je drugo poluvrijeme olakšalo to što je domaća Aston Villa morala loviti protivnika u nedostatku igrača. John McGinn dobio crveni karton nakon nešto više od sat vremena igre.

Brighton pobijedili Nottingham koji se borio za ispadanje 1–0 i učvrstili svoje pozicije u višoj srednjoj klasi. Top Andrew Omobamidele bio je nesretni ratnik Nottinghama kada je u prvom poluvremenu postigao autogol.

Burnley, koji je u zoni ispadanja, vodio je West Ham u gostima 2-0 nakon prvog poluvremena, ali je londonska momčad koja pripada višoj srednjoj klasi došla do rezultata 2-2 Lucas Paqueta i Autor: Danny Ings punim pogocima u drugom poluvremenu.

I u ovoj utakmici vidjeli smo autogol, kada je Toppari Konstantinos Mavropanos kao omot za drugi pogodak Burnleya u vlastitu mrežu West Hama.