Trener Tottenhama Ange Postecoglou ispričao je što ga se dojmilo kod Arsenala u Derbyju sjevernog Londona

Ange Postecoglou pohvalio je Arsenal nakon današnjeg poraza Tottenham Hotspura u sjevernolondonskom Derbyju.

pretrpjeli su noćnu moru u prvom poluvremenu dok su igrači Hrvatske vodili s 3-0 prije odmora.

i upisao se među golove nakon što je skrenuo loptu u vlastitu mrežu za prvi gol.

Spursi su prijetili pokvariti zabavu Arsenalu nakon što su u drugom poluvremenu postigli dva gola.

kaznio neugledno dodavanje od prije postignuto s bijele točke.

Pokazalo se da je premalo prekasno za Tottenham, koji je na kraju platio cijenu za neke loše obrane tog dana.

Sada je pohvalio gorke rivale Spursa jer su dobili manje detalje odmah nakon današnjeg poraza.

Fotografija Marc Atkins/Getty Images

Postecoglou hvali Arsenal nakon derbija sjevernog Londona

Govoreći za , Postecoglou je zaslužan za Arsenal za bavljenje sitnijim detaljima igre.

“Svaka čast Arsenalu, tamo su”, rekao je australski šef. “Oni se bave tim detaljima. Ne možete dati vremena protivljenju.”

Postecoglou također nije bio zadovoljan koliko su šanse Spursi dopustili Artetinoj strani tog dana.

“Ima puno trenutaka u utakmicama u kojima ako dobrom protivniku date vremena i prostora da učini stvari oni će vas povrijediti,” dodao je. Mislim da su imali četiri udarca u prvom poluvremenu i postigli su tri gola.

Fotografija Clive Rose/Getty Images

Arsenalova pobjeda kod Tottenhama u brojkama

Pošteno je reći da Arsenal baš i nije bio najbolji u današnjem derbiju. Istina, rezultat od 3-0 na poluvremenu je polaskao Topnicima.

Ali današnji dan je točno pokazao zašto će Arsenal ovogodišnju utrku za naslov odvesti do kraja.

Prošle sezone, Arsenal je dao dva gola prednosti Liverpoolu u sličnom dijelu sezone. Ovaj put se nije ponovilo i dok je Rayina pogreška dovela do nervoznog drugog poluvremena, Topnici su naposljetku obavili posao.

Statistika iz odražava ono što je u cjelini bila pristojna izvedba Spursa.

Postecoglouovi igrači imali su 62 posto lopte i uspjeli su ubaciti 14 udaraca za razliku od Arsenalovih devet.

Tottenham je također stvorio 2,37 xG na dan, a Arsenal je zabio tri puta od samo 1,08 xG.

Ipak, Topnici su u ključnim trenucima današnjeg derbija isporučili i zato se bore za naslov.