Netsi koriste baraž od 3 boda za povratnu pobjedu nad Bullsima

Na Veliki petak, Netsi su zabilježili odličan šut.

Ne, napravi to povijesno snimanje.

Brooklyn je pregazio Chicago 125-108 pred rasprodanom publikom od 17.894 u Barclays Centeru, i to s rekordnim baražom iza luka.

Netsi su u drugom poluvremenu postigli 18 od 24 poena iz raspona za tri poena, izjednačivši NBA rekord za tri poena u bilo kojem poluvremenu i srušivši vlastitu ocjenu franšize od 16 postignutu ove sezone 26. studenog 2023. — protiv istih tih Bullsa.

Nešto o Chicagu izvlači ono najbolje u strijelcima Netsa. A ovo je definitivno bilo najbolje, 25 od 44 iz dubine igre.

“Bilo je kao da je svima postalo vruće u isto vrijeme. Tako da je dobro tako dovesti naše dečke u tok. Jednostavno je lijepo vidjeti, a to je tok. To je poput izvantjelesnog iskustva,” rekao je privremeni trener Kevin Ollie. “To drugo poluvrijeme, sa stajališta za tri poena, napraviti one vrste trojki i napraviti ih na taj način, bilo je jednostavno lijepo za vidjeti i jednostavno je izgledalo kao da nećemo propustiti.

“Ne znam je li 25 3s održivo, ali molit ću se. Idem u crkvu prije utakmice u nedjelju i molit ću se za to. Ne znam je li to održivo; ali proces je održiv. … Ne znam za 25 3s, neću računati na to svaku večer, ali želim računati na naš proces i vjerovati mu.”

Cam Thomas otresao se sporog starta i dosadne duge obrane Ayo Dosunmua da bi završio s timskim rekordom od 28 poena.

Dennis Schroder redovito je prolazio pored Cobyja Whitea iz Chicaga, s 27 poena, sedam asistencija i pet skokova.

Mikal Bridges postigao je 25, a obojica su pogodila 7 od 11 iza luka.

“To je zapravo bilo ludo. Prvo poluvrijeme to ne biste očekivali. To se samo vidi, samo nastavi igrati do kraja, udarci će na kraju pasti,” rekao je Thomas. “To je samo svaka čast svima što su se toga držali.

“Definitivno. Kad se tako zaustavljaš i svi to dobivaju iza luka, mislim, to je zarazno. I onda se svi samo hrane time.”

Pobjeda je pomogla Netsima (29-45) da na neko vrijeme poguraju eliminaciju.

Nakon pobjeda u uništenom Torontu i talentom siromašnom Washingtonu, svoj su pobjednički niz povećali na tri uzastopne pobjede nad (skoro) solidnim protivnikom.

Chicago (35-39) nalazi se na devetom mjestu Istoka.

Netsi su zadržali svoj tragični broj na četiri.

Hawksi su bili besposleni u petak navečer.

Brooklyn zaostaje za Atlantom 5 ½ utakmica za posljednje play-in mjesto u Istočnoj konferenciji sa samo osam preostalih datuma na rasporedu.

DeMar DeRozan predvodio je Bullse s rekordnih 31.

U zaostatku 59-52 nakon polaganja Nikole Vučevića 1:52 u drugom poluvremenu, Brooklyn je otišao u baraž.

Netsi su napravili blitz 17-4 u sljedećih 2:46. Nakon što je Schroder pronašao Thomasa za tricu za izjednačenje, Dorian Finney-Smith je ukrao loše dodavanje Alexa Carusa.

Tada je Schroder slijedio vlastitu dugu loptu, koja je dovela Netse do vodstva 69-63 7:02 do kraja treće četvrtine i poslala Bullse u trk na timeout.

Nakon što su u prvom poluvremenu imali samo 7 od 20 za tri poena, Netsi su u prvih pet minuta treće četvrtine pogađali 6 od 7 iz dubine.

Uočio im je trag kojeg se nikada nisu predali.

“Imamo zaustavljanja u toj trećoj četvrtini. Mislim da su svi ti udarci došli iz samopouzdanja. Zaustavljali smo se”, rekao je Bridges. “Samo smo igrali dobru obranu. Mislim da je to bilo. Da, a onda pucamo.”

Netsi su vidjeli da se omjer smanjio na samo 86-85 do kraja razdoblja.

Ali nikada nisu pokazali istu vrstu živaca koja ih je tako često mučila ove sezone, smireno i neumoljivo vraćajući vodstvo na dvoznamenkasto mjesto.

Schroder je pronašao Bridgesa za tricu za 112-102 s preostalih 4:30.

I na kraju je dosegao 14 kada je Bridges pogodio 3 od ulaza, čineći 122-108 sa samo 1:05 preostalo. Konačna razlika bila je najveća ove večeri.