Marseille-Atalanta 1-1 u Europskoj ligi

Bedlam, ali Božica je tu. Marseille i Atalanta susreću se na Velodromeu za mjesto u finalu Europske lige, a prvi čin završava 1-1. Drugi će se igrati u Bergamu 9. svibnja. Taman dovoljno vremena da još bolje proučimo protivnike koji su se večeras pokazali teškima. Ali Atalanta je prva povela u 11. minuti, a Scamacca je iskoristio dodavanje Koopmeinersa i zabio Pau Lopeza. Na Velodromeu je ledeno, ali Marseille ne posustaje i tri minute kasnije dolazi nadomak izjednačenja udarcem preko vratara Mussoa. Dobra ideja, ali Kolašinac i prije svega glava kaže ne, šalje loptu u leđa. Međutim, remi je u zraku. A nakon ozljede samog Kolašinca kojeg je zamijenio Pašalić, Marseille u 21. minuti s Mbembom zabija i eksplodira Velodrome. A dvije minute do kraja prvog poluvremena ponovno je zaprijetio Marseille i s Aubameyangom došao do pogotka.

Taktičke promjene počinju u drugom poluvremenu. U 59. minuti ulazi Lookmann, a izlazi Scamacca. Međutim, niti jedna momčad nije uspjela probiti protivničku obranu, iako je Marseilleu poništen pogodak zbog ofsajda u 64. minuti. U 65. minuti Gasset igra dupli karton za zamjenu, ulaze Merlin i Moumbagna, izlaze Clauss i Sarr. Nekoliko minuta kasnije ponovno se mijenja trener francuske momčadi: izlaze Murillo i Harit, ulaze Ounahi i Ndiaye. Ounahijeva greda u 74. minuti i naguravanje Francuza čini se da će Gasperinija prikloniti dvostrukoj izmjeni: u 85. minuti Zappacosta van, a De Ketelaere u Hataboeru i Miranchuku. Izbor koji je postom u 90. minuti nagradio sam Mirančuk. Dvije minute dodanog vremena neće promijeniti rezultat.