Ocjene igračica Chelseaja protiv Liverpoola: Katastrofa za Emmu Hayes! Nade Bluesa za WSL naslov zadale su veliki udarac dok borbe u postavljanju odlučuju o trileru sa sedam golova

To je prednost Manchester Cityja u utrci za naslov nakon što je kasni pobjednik Gemme Bonner donio Redsima čuvenu pobjedu u srijedu navečer

Na sastanku momčadi ranije ove sezone, Chelseajeva šefica Emma Hayes pokazala je svojim igračima prezentaciju s dva slajda – jedan s četiri trofeja koji mogu osvojiti ove sezone i jedan prazan, podsjećajući ih da bi mogli završiti kampanju bez ičega. Šokantan, uzbudljiv poraz od Liverpoola rezultatom 4-3 u srijedu znači da bi, u Hayesovoj posljednjoj sezoni na čelu kluba, njihova sudbina mogla biti potonja.

Pet dana nakon svoje utakmice, Bluesi su dobro započeli svoj povratak u akciju ženske Superlige ranim pogotkom Aggie Beever-Jones, ali Liverpool je otežavao život i imao je prilike izjednačiti rezultat prije pauze. Činilo se kao da je poluvrijeme došlo u dobrom trenutku za Chelsea, ali Redsi su briljantno uspjeli nastaviti tamo gdje su stali, a dva fantastična udarca glavom Sophie Roman Haug i Gemme Bonner pomogla su im da preokrenu utakmicu za manje od 25 minuta igrati.

Odatle je nastao kaos. Chelsea je znao da bi sve osim pobjede stavilo WSL naslov u ruke Manchester Cityja i okupili su se da se vrate u to – problem je bio u tome što se ni Liverpool nije namjeravao predati.

Tri pogotka u tri minute značila su da su rezultati bili izjednačeni na 3-3 dok je sat otkucavao zaustavno vrijeme, a tamo ga je Bonner osvojio kasnim, sjajnim udarcem glavom iz još jedne nadoknade. Hayes je rekla da njezin tim ima “male šanse” za osvajanje naslova prije ove utakmice. Sada je samo manji.

CILJ ocjenjuje Chelseajeve igrače s Prenton Parka…