Mreže ostaju prazne u gubitku od poroznih Hornetsa

CHARLOTTE, NC – Hornetsi su imali najveći poraz u NBA ligi.

Ali Brooklyn je bio još gori u subotu navečer. Mnogo gore.

Netsi su očito svačija igra za ozdravljenje.

Unatoč povratku Cama Thomasa, Charlotte ih je porazio sa 110-99 pred rasprodanom publikom od 19.090 u Spectrum Centeru, neobavezni poraz koji je bio više od talenta, ali i temperamenta.

Brooklynov nedostatak hrabrosti zabrinjavao je.

Ali dolazak protiv užasnih Hornetsa (16-48), koji su bili zaglibili u najgorem nizu od šest poraza u ligi, upalio je zvona za uzbunu.

One glasne.

Potaknuti povratkom Thomasa nakon uganuća gležnja, Netsi (25-39) su rano vodili za čak desetak, ali su to odali. A kad su to učinili, imali su vrlo malo borbe za povratak.

Zaglavljen u bezizlaznoj utakmici od 48 poena s pet minuta do kraja druge četvrtine, Brooklyn je gledao kako Charlotte zatvara poluvrijeme u seriji od 15-4 – uključujući zadnjih devet neodgovorenih poena.

Ni u drugom poluvremenu Netsi nisu imali legitiman odgovor.

Nikad više nisu vodili, pa čak ni povukli.

Brooklyn je pao 4 i pol utakmice iza neaktivne Atlante za posljednje mjesto za igranje u Istočnoj konferenciji, sa samo 18 preostalih datuma na popisu.

I nemaju koga kriviti osim sebe i svoje mlitave obrane.

Dopustili su 24 poena Milesu Bridgesu i ukupni šut od 0,543 posto, četvrti najveći koji su dopustili cijele sezone.

I to je došlo nakon litanije poteza linije prema košu koji su potkopali svaki ofenzivni poticaj koji su dobili nakon povratka Thomasa.

U svojoj prvoj utakmici nakon 26. veljače, Thomas je izgledao kao da nikad nije ni otišao. Postigao je rekordnih 31 poen uz šut 12 od 24, pet od 10 iza luka.

Nakon što je propustio prethodnih šest utakmica, Thomas nije mogao promašiti rano. Bio je 7-od-8 u uvodnom periodu, i 3-od-4 iz dubine.

Ali nakon što je imao 17 u prvoj trećini – četvrta četvrtina s najvećim bodovnim rezultatom mreže ove sezone – u drugoj su kao momčad bili bolji od 32-17.

Thomas je imao sedam poena šutirajući 3-od-3 u manje od dvije minute da bi Brooklyn brzo zabilježio 9-2.

Dennis Schroder (12 poena, sedam asistencija, šest skokova) napravio je snažno polaganje i povećao vodstvo na 28-18 uz 4:16 u prvoj utakmici.

Ali Brooklyn je dopustio niz od 15-7 da zaključi prvi. A ubrzo više uopće nisu vodili.

Izjednačeno 48-sve s pet minuta do kraja poluvremena, pustili su Hornetse da priđu na 15-4.

Okret i zakucavanje Brandona Millera (23 poena, šest skokova) doveli su do odmora 63-52.

A Netsi su u biti bili slomljeni.

Nikad nisu ni povukli. Pad od 68-58, uspjeli su nizati 14-6 da bi došli na dvojku – ali ne bliže.

Netsi su priznali seriju 12-4 koja ih je spustila na dvoznamenkasti rezultat i završili utakmicu.

Davis Bertans je postigao 86-76 s 3 i Hornetsi su zatvorili Netse.

Brooklyn igra u nedjelju protiv Clevelanda.