Ocjene igrača Arsenala protiv Tottenhama: Kai Havertz kralj sjevernog Londona nakon što je zabio vitalni pobjednik u derbiju da bi pokrio vrhunsku igru ​​dok je David Raya pošteđen crvenila nakon još jedne užasne pogreške

Topnici su odustali od kasne borbe Spursa kako bi zauzeli pravo hvalisanja sjevernog Londona i zadržali pritisak na Manchester City.

Arsenal je zadržao svoje nade za naslov prvaka u Premier ligi, preživjevši nervoznu završnicu i ostvarivši uzbudljivu pobjedu od 3-2 kod rivala Spursa u sjevernom Londonu.

Momčad Mikela Artete znala je da je pobjeda imperativ kako bi održala pritisak na prvaka Manchester City i činilo se da će doći do sva tri boda jer su autogolom Pierre-Emilea Hojbjerga i pogocima Bukaya Sake i Kaija Havertza donijeli 3-0 voditi na poluvremenu.

Ali strahovita pogreška Davida Raye donijela je domaćinima spas u 64. minuti, kada je proslijedio loptu ravno do Cristiana Romera, koji je dobro završio.

Declan Rice je tada dosudio jedanaesterac kada je udario Bena Daviesa, omogućivši Son Heung-minu da još više smanji zaostatak sa samo tri minute do kraja, ali Arsenal je uspio izdržati niz udaraca u sudačkoj nadoknadi i ostvariti još jednu ključnu pobjedu.

CILJ ocjenjuje Arsenalove igrače sa stadiona Tottenham Hotspur…