Miles McBride pokazuje snagu za tri poena dok se njegova uloga u Knicksima širi

Donte DiVincenzo je iskreno vjerovao da će rekord koji je postavio u ponedjeljak navečer biti izbrisan samo 48 sati kasnije.

Jednu utakmicu nakon DiVincenza u porazu Pistonsa u ponedjeljak, Miles McBride je u srijedu navečer u Torontu zakopao šest trica u prvoj četvrtini Knicksa s 45 poena.

Trećegodišnji stražar u usponu imao je ukupno devet trka kada je Tom Thibodeau povukao njega i ostale početnike jedva sredinom četvrte četvrtine.

“Zapravo sam bio znatiželjan. Mislio sam da će ga Thibs ostaviti tamo. Zapravo sam to želio,” rekao je DiVincenzo nakon utakmice. “Ali očito smo bili veliki.

“Rekao sam [McBride] sigurno će imati još jednu priliku da ga dobije.”

Igrač poznat pod nadimkom Deuce dobit će tu priliku nastavi li izvana pucati s donedavnim umijećem.

DiVincenzo je na rubu uspostavljanja još jednog franšiznog rekorda od 3 boda; u petak ulazi u utakmicu na gostovanju protiv Spursa s dva zaostatka.

U sezoni, međutim, McBride zapravo vodi Knickse u postotku šuta za tri poena s 42,2 posto, ispred Jalena Brunsona (40,1) i DiVincenza (40,0).

U 17 utakmica od All-Star pauze, taj broj za McBridea porastao je na 44,1 posto (41-za-93).

Samo tri NBA igrača – Grayson Allen (47,8), Luke Kennard (45,4) i Jrue Holiday (44,5) – imali su bolji postotak za sezonu kroz ligašku akciju u srijedu.

“Otvoren sam, pucaj. To je sve o čemu razmišljam,” rekao je McBride. “Dečki mi daju sjajna dodavanja, postavljaju me kako treba. Dakle, moram ga snimiti s povjerenjem.

“Definitivno, kad god ga dignem u zrak, mislim da će ući, pa dajte mi malo prostora, pustit ću ga.”

To je samopouzdanje potaknulo drastično poboljšanje i uspon za bivšeg izabranika druge runde čiji je postotak šuta iz dubine u karijeri usred sporadične minutaže u njegove prve dvije NBA sezone bio bijednih 28,2.

23-godišnji McBride nije bio niti dio redovite rotacije momčadi do sredine sezone, ali sada je teško zamisliti da dvosmjerni bek nema značajnu ulogu, čak i kada su Knicksi u punoj snazi.

Očito je stekao Thibodeauovo povjerenje, u prosjeku je igrao 44,3 minute u zadnjih pet nastupa.

“Mislim da je to dobro pitanje, kao, odakle dolazi samopouzdanje? Pa, to dolazi iz vašeg rada koji ste uložili, dolazi iz vaše pripreme,” rekao je Thibodeau na pitanje o McBrideu. “Onda mislim da kada vidite rezultate – a vidjeli smo to na treningu, glasnoću udaraca i točnost njegovih pogodaka na treningu – i onda kada se vratio u trening kamp, ​​bilo je jasno.

Sada kada je njegova uloga proširena, ima dobar ritam i stvarno može šutirati loptu. A povrh toga, obrana mu je vrhunska. Bila je to elita koja je dolazila i posebno je to gledati.”

U napadu, McBride je postigao rekord karijere s 29 poena (18 u prvoj četvrtini) i dodao sedam asistencija u 40 minuta protiv Raptorsa.

Njegovih šest trica u prvoj četvrtini izjednačilo je Johna Starksa (1998.) i Quentina Richardsona (2008.) za najviše Knickova u jednoj četvrtini.

Ali McBride je inzistirao na tome da ne razmišlja o DiVincenzovom timskom rekordu za jednu utakmicu star dva dana.

“Samo sam želio pobijediti utakmicu, iskreno. To je sve do čega sam se brinuo”, rekao je McBride. “Uvijek sam vjerovao svom radu.

“Znam da su ljudi rekli da brojke to ne pokazuju, rezultati to nisu pokazali. Ali uvijek sam vjerovao u to, vjerovao u Boga da će izaći tamo i pokazati za što sam sposoban.”

McBrideova nedavna pojava bila je među ključnim za Knickse (44-28) koji su pobijedili u sedam od posljednjih osam utakmica kako bi preuzeli poziciju broj 3 u doigravanju u Istočnoj konferenciji s 10 preostalih utakmica.

“To nije naša žarišna točka, ali definitivno pazimo na to”, rekao je McBride. “To je liga, uvijek ćeš to razumjeti, da želiš napredovati na poretku.

“Mislim da je to najveća stvar što god možemo učiniti da nastavimo pobjeđivati ​​utakmice i doći u najbolju poziciju kako bismo mogli imati prednost domaćeg terena.”