Povratak Rose Lavellea pomaže Gotham FC-u da remizira s Racing Louisville FC-om

Ispostavilo se da je sve što je Gotham FC-u bilo potrebno da zapali svoj napad bila iskra Rose Lavelle.

Lavelle, vezni igrač USWNT-a koji nije igrao ove sezone dok se oporavljao od ozljede potkoljenice, prvi je put ušao u zamjenu u 74. minuti i u posljednjoj dionici dodanog vremena, manje od dvije minute nakon što je Racing Louisville FC uzeo vodstvom od jednog gola, Lavelle je položio loptu s stative u mrežu kako bi osigurao remi 1-1 za Gotham — i postigao svoj prvi pogodak nakon 51. minute 14. travnja.

Gotham je proveo veći dio nedjelje – od početnih minuta do završnih očajničkih napada na kraju – kontrolirajući posjed.

Uspavani napad imao je potres, čak i prije nego što je Lavelle ušao.

Nanizao je niz pokušaja šuta, a iako su braniči Louisvillea uspjeli neke blokirati, šanse su barem bile obećavajuće za skupinu sa samo dva pogotka u prve četiri utakmice sezone NWSL-a.

Šesnaest od 19 pokušaja Gothama pretvorilo se u udarce na gol, a Louisville je uspio samo pet, ali u 95. minuti, dok je Gotham nastavio s pohodom na prvi rezultat, novakinja Emma Sears preuzela je posjed lopte u svojoj završnici i probila se uz lijevu bočnu liniju.

Pomicala je lopticu oko Gothamovog hvatanja. Tada je Sears manevrirao oko Emily Sonnett i probio se prema golu. I nakon što je nakon dodavanja na centar uslijedio još jedan završni dodir, Reilyn Turner iz Louisvillea je ubacio loptu u mrežu.

To je u ovom trenutku učinilo da se nedjeljni meč čini kao da će završiti sličnim rezultatom za Gotham. Bilo je mnogo mogućih iskri za aktualne prvake.

Lavelle je debitirala u momčadi. Ann-Katrin Berger, kupljena od Chelsea FC Women ovog mjeseca, debitirala je u Gothamu kao vratarka. Ipak, ništa od toga nije dovelo do pogotka na početku.

Tek nakon poluvremena Gotham je stvorio idealnu priliku. Vratar Racing Louisville FC Katie Lund nije bila u poziciji. Lopta koju je bacila i odbila skrenula je prema Yazmeen Ryan, ali ju je Ryan pregazio.

I Crystal Dunn je imao otvorenu mrežu, ali Carson Pickett iz Louisvillea — branič stacioniran na gol-liniji — uspio je preusmjeriti Dunnov udarac.

Tako je igra ostala bez golova sve do Turnerovog zbroja. To je držalo Gotham bez golova sve dok se Lavelle nije pretvorio.

Nisu uspjeli usmjeriti posjed lopte, kretanje i udarce samo u svoju drugu pobjedu u sezoni obrane naslova. Ali u kampanji definiranoj ozljedama i teškim napadom, Lavellein cilj – i njezina prisutnost također – bili su početak.