Mike Dean se nanišanio na suca Premier lige koji je ‘bez reda’ zbog viralne snimke

Bivši sudac Premier lige Mike Dean napao je Sunny Singh Gill zbog potpisivanja autograma u poluvremenu dok je u subotu vodio svoju prvu utakmicu u prvoj ligi.

Singh Gill postao je prvi sudac britanskog južnoazijskog podrijetla koji je vodio utakmicu Premier lige tijekom .

Utakmica je završila 1-1 kada je Cauley Woodrow iz Lutona postigao pogodak u šestoj minuti sudačke nadoknade, poništivši prvi pogodak Jean-Philippea Matete u 11. minuti.

Singh Gill primijećen je kako potpisuje autograme mladim navijačima prije nego što je krenuo niz tunel u poluvremenu u Selhurst Parku, što je izazvalo raspravu o tome trebaju li suci privlačiti pozornost javnosti.

ČITAJ VIŠE:

Dean, koji se umirovio na kraju sezone 2021./22 negativno je gledao na odluku Singha Gilla da stane radi davanja autograma u intervalu u Selhurst Parku.

Upitan tijekom gostovanja u subotnjem programu Sky Sportsa o nogometu je li davao autograme tijekom svoje karijere, Dean je rekao: “Jesam, nakon otprilike 300 utakmica!

“Ne vidim svrhu, on se sad skriva.

“Ako se nešto dogodi u drugom poluvremenu, jamčim kako suđenje ponekad ide, ali ne potpisujete autograme.

“Možda kada se zagrijavaš prije utakmice, ali ne na poluvremenu kada imaš utakmicu za odraditi.

“Samo prasak nije u redu.”

Oliver Glasner, menadžer Crystal Palacea, čestitao je Singhu Gillu nakon utakmice i pohvalio njegovu igru.

Rekao je: “Bila je to dobra izvedba.

“Uvijek je dobar nastup za suca ako ne odluči utakmicu za jednu od momčadi i bila je to dobra utakmica. Nije bilo teško zviždati, nije bilo čudnih situacija.

“Bilo je dobro i agresivno, ali ne i brutalno, stoga dobra izvedba i čestitke sucu za njegovu prvu utakmicu u Premier ligi.”

Prvi susret Singha Gilla u Premier ligi učinio ga je sedmim sucem izvan odabrane skupine dužnosnika Professional Game Match Official Limited (PGMOL) koji će voditi utakmicu vrhunske lige ove sezone, slijedeći korake Sama Allisona, Sama Barrotta, Bobbyja Madleya , Josh Smith, Rebecca Welch i Lewis Smith.

Allison je postao prvi crni dužnosnik koji je nadgledao utakmicu Premier lige od Uriaha Rennieja 2008. kada je preuzeo vodstvo nad Lutonovom pobjedom 3-2 nad Sheffield Unitedom na Boxing Day.

To se dogodilo tri dana nakon što je Welch postala prva žena sutkinja u povijesti Premier lige, zaslužujući zvižduk za pobjedu Burnleyja nad Fulhamom od 2-0.