Man City još uvijek ‘nije naučio’ rukovati Liverpoolovom ‘mašinom za pranje’ na Anfieldu

Gary Neville inzistira na tome da Man City još uvijek “nije naučio” kako se nositi s “mašinom za pranje rublja” na Anfieldu nakon remija 1-1 s Liverpoolom u nedjelju.

Građani su poveli u 23. minuti preko braniča Johna Stonesa , ali penal Alexis Mac Allister .

Gary Neville: Vi samo pozivate haos i kaos

I Neville misli da je Man City trebao postići svoj gol jer su pozvali “haos i kaos” Anfielda.

rekao je Neville na svom Sky Sports podcast: “Mislio sam da će City danas ovdje pobijediti. Rekao sam u poluvremenu da City može žaliti zbog načina na koji je pristupio zadnjih 15 minuta prvog poluvremena.

“Ne znam zašto to rade ovdje, ne znam zašto nisu naučili.

“Oni su briljantna momčad, jedna od najboljih koje smo ikad vidjeli, ali su poveli 1-0, a onda su se počeli opuštati s loptom. Počeli su hodati na ubacivanja, smanjivali tempo i ritam u kojem su bili i oslanjali se. Vi samo pozivate na ovaj haos i kaos.

ČITAJ VIŠE:

“Jednom sam opisao Anfield kao bačen u perilicu rublja, prevrtan okolo. Tako je kod nas ponekad bilo. Može vam ići dobro, a onda se vaš svijet ruši posvuda oko vas.

“Veliko razočaranje za Pepa Guardiolu bit će od prvog gola do poluvremena. To je razdoblje igre za koje sam mislio da su mogli ići za tim. Počeli su trčati u igri, gotovo kao da su ubili sat.

“Ovdje ne možete ubiti sat. Ovoliko neće šutjeti, uvijek se vraćaju. Moraš ići i postići drugi gol. Moraš vjerovati da ti treba taj drugi, pa treći. Nikad nisi siguran na ovom tlu.

“Čim se dogodi ta greška od Akea i Edersona [for the Liverpool penalty]znaš da će nastati pakao, a onda se boriš za svoje živote u igri.

Gary Neville: Liverpool je bio izvanredan u drugom poluvremenu

“Da pobijediš ovdje, ne možeš misliti da si ok. Ne smiješ dopustiti da trenuci odlutaju. Možete pustiti da se sat spusti s tri minute do kraja, ali to ne možete učiniti s 65 minuta do kraja i to je ono što je City pokušao učiniti.

“Počeli su dodavati i stajati – i prestali trčati naprijed u kazneni prostor uz Haalanda.

“Jednom kada to prestanete raditi, imate plimni val koji dolazi prema vama i to je ono što su oni imali u drugom poluvremenu. Valovi pritiska i tada to ne možete zaustaviti jer jednom kad to imaju na Anfieldu, jako je teško preokrenuti.

“Ali Liverpool je u drugom poluvremenu bio izvanredan. Kakva sjajna igra. Oba menadžera će biti ponosna. Bila je to kakva bi velika utakmica trebala biti, bilo je to čudovište od utakmice.”