Liga konferencija, Fiorentina-Maccabi 1-1: Viola u četvrtfinalu

Ojačana pobjedom od 4-3 u prvoj utakmici, odigranoj na neutralnom terenu u Budimpešti, Fiorentini je nedostajao samo remi 1-1 protiv izraelskog Maccabija iz Haife za plasman u četvrtfinale Lige konferencija. Na stadionu ‘Artemio Franchi’ Khalaili je u 88. minuti odgovorio na trenutno vodstvo Baraka u 59. minuti. Utakmica gotovo uvijek pod kontrolom za talijanske dečke koji tek u posljednjim minutama doživljavaju neka uzbuđenja.

Utakmica

Pred publikom koja nikada nije bila tako mala u eri nakon Covida, Gigliati postižu kvalifikacije uz minimalan napor. U prvom poluvremenu domaći su igrali oprezno, dugo su držali loptu u posjedu, ali stvarali malo opasnosti za protivničku obranu. U pola sata šansa za Mandragora, no bivši igrač Juvea je neprecizan u zaključku iz izvrsne pozicije. U 41. minuti Izraelci su zabili Šimić koji je prošao Terracciana, ali je bio u nepravilnoj poziciji i sudac je to poništio.

Na početku drugog poluvremena lijepa igra Gonzaleza koji je glavom ubacio na Baraka koji je završio pretjerano centralno. U 14. minuti Viole su prelomile rezultat: sjajan centaršut Faraonija na Baraka koji ovoga puta nije griješio i povisio na 1:0. U 25. minuti Sottil je propustio veliku priliku za udvostručenje vodstva: iskosa s ljiljana broj 7 odlazi pored gola. U 43. minuti utakmica se naglo otvorila greškom obrane domaćih. Khalaili ulazi i hvata Terracciana ispod nogu za 1-1. U finalu se Fiorentina zatvorila na vlastitoj polovici i uspjela izboriti plasman.