Lecce-Verona 0-1, gol Folorunshoa i završna tučnjava

Verona je pobijedila 1-0 u Lecceu u utakmici koja je danas na rasporedu 28. kola Serie A 2023-2024. Mlečani su pobijedili ekipu Salenta golom Folorunsha u utakmici koja ‘daje’ vruću završnicu srazom trenera Giallorossija D’Averse i napadača Gialloblua Henryja. Pobjeda omogućuje Scaligerima da porastu na 26 bodova i izađu iz zone ispadanja. Lecce ostaje na 25 bodova, sa samo jednim bodom razlike u odnosu na pretposljednje mjesto koje zauzimaju Udinese i Frosinone s 24.

Pogodak koji odlučuje utakmicu stiže u 17. minuti. Folorunsho šutira, Baschirotto odbija i šalje loptu u kut vlastitog gola, gdje Falcone ne može. Lecce reagira i dolazi nadomak izjednačenja u 31. minuti. Zaključak lijevom nogom Almqvista, puna greda. Domaći pokušavaju povećati pritisak u drugom poluvremenu, ali teško pronalaze prostor. Vrata Montipò nisu u stvarnoj opasnosti. Vratar Verone bez problema je riješio udarac Oudina u 50. minuti, au nastavku se ograničio samo na neprecizne zaključke Giallorossija. Verona pobjeđuje i osvaja 3 zlatna boda.

Kraj je vrlo napet. Henry je isključen na kraju utakmice, frcaju iskre s Pongragicom i Lecceovim trenerom, D’Aversom, koji prilazi Henryju i udara ga glavom.