Lecce-Roma 0-0, Liga prvaka dalje za De Rossija

Lecce i Roma danas su remizirali 0-0 u utakmici svih žutih 30. dana prvenstva Serie A 2023.-2024.. Remi omogućuje ekipi Salenta da se popne na 29 bodova i zadrži minimalnu razliku u zoni ispadanja. Roma koju vodi De Rossi ima 52 boda i pala je na -5 s četvrtog mjesta koje drži Bologna sa 57.

Utakmica

Utakmica se odmah rasplamsala i Roma pali fitilj, počevši s Dybalom na klupi. U 6. minuti Bove glavom pronalazi odbijenu loptu, Falcone spašava. Na drugoj strani udarac Pongračića glavom, a na redu je intervencija Svilara. U 11. minuti Baldanzi ulazi u igru ​​i to centimetarski udarac. U 21′ na scenu stupa Piccoli, predodređen da postane protagonist utakmice. Napadač provjerava i okreće se, krivo cilja. U 28. minuti Gallo ne završava nastavak domaćih, u 31. minuti ponovno završava Piccoli: visoka lopta. Napadač ima još 2 prilike u 40. i 42. minuti. Prvo se Svilar suprotstavlja snažnom udarcu, a onda napadač šalje preko gola. Prije odmora, potpuno oporavljena, Roma se ukazala: Angelino je pucao iz slobodnog udarca, pukla je vratnica.

Drugo poluvrijeme počinje uzbuđenjem na području Salenta. Blin i Falcone zaustavljaju Zalewskog, sudac Marcenaro pušta i VAR potvrđuje ispravnost odluke zvižduka. Roma je pokušala preuzeti inicijativu, ali je u 68. minuti ustupila prostor što je Lecce iskoristio i stvorio kolosalnu priliku. Krstović nudi loptu Dorguu da je ugura u mrežu, raštrkani zaključak krasi Capitoline. U 71. minuti Roma je propustila veliku priliku. El Shaarawy petom opali Aouara koji se pojavljuje ispred Falconea i blokira njegov udarac.

U finalu obje ekipe pokušavaju doći do pobjede. De Rossi također ubacuje Dybalu u borbu, ali Lecce je taj koji se približava velikoj meti. U 85. minuti Banda traži jokera s ruba kaznenog prostora, Svilar je pozoran i odbija. U 86. minuti prilika za Sansonea: neprecizan pogodak. Posljednje uzbuđenje u 94. minuti: Oudin je pogodio gredu, završilo je 0:0.