Sinner pobjeđuje Khachanova, Jannika u četvrtfinalu Madrida

Jannik Sinner u četvrtfinalu ATP turnira Masters 1000 u Madridu. 22-godišnji Talijan, prvi nositelj i drugi na svijetu, pobijedio je Rusa Karena Khachanova, 16. nositelja, 5-7, 6-3, 6-3 u 2h10′ u osmini finala. Sinner nudi još jednu zapaženu izvedbu, eliminirajući probleme s desnim kukom koje je pretrpio u meču trećeg kola protiv drugog Rusa, Pavela Kotova, poraženog u 2 seta. S Khachanovom, svjetski broj 2 je prisiljen juriti u meču u kojem je dobio 6 break lopti.

Rus zabija samo jedan, dovoljno za vodstvo u prvom setu. Grešnik, koji putuje na 70% svojih prvih loptica, čini neobičan i velik broj nepotrebnih pogrešaka (22). No, konkretan je kada može slomiti suparnikov servis: 3 prilike i 3 breaka koji odlučuju drugi i treći set.

Utakmica

Dvoboj se odvija u ime ravnoteže u prvom setu. Grešnik poništava break point u uvodnom gemu, za ostalo nastavljamo prema redovitim smjenama servisa. Plavi plaćaju visoku cijenu za jedini mali promašaj pri rezultatu 5-5. Zahvaljujući bespotrebnoj pogrešci, priznao je break loptu: Khachanov je iskoristio, povisio na 6-5 i zatvorio u sljedećem gemu.

Sinner dobro radi što odmah preokreće trend na početku drugog seta. Break u drugom gemu i Južnotirolac bez osvrtanja dolazi do vodstva (2-0). Treći set ‘otčepljuje’ se u petoj igri. Grešnik ubrzava s 3 pobjednika: Khachanov ne može pratiti tempo drugog svjetskog igrača i odustaje od servisa. Plavi bježe na 5-3 i još jednim breakom zatvaraju rezultat.

Što je Sinner rekao

Danas je bilo jako teško, moj suparnik je igrao jako dobro, u prvom setu sam napravio nekoliko grešaka previše ali u drugom sam povratio koncentraciju, onda sam u trećem opet patio u dvije runde servisa ali na kraju sam zadovoljan i da vidimo što će biti u sljedećem runda”, riječi su Sinnera nakon meča. “Danas sam se fizički osjećao malo bolje, ali još uvijek ne 100%, ali volim igrati. Zadovoljan sam učinkom, jer sam bio u poteškoćama, ali sam onda podigao razinu u drugom i trećem setu. Sretan sam, sad da vidimo kako će biti u sljedećem meču”, dodaje.

“Činjenica da sam toliko igrao može se dogoditi, u mislima to znam. Danas sam u zadnji tren odabrao igrati, ali već se u mojoj karijeri dogodilo da se nađem u ovakvim situacijama. Štoviše, znao sam da ako Danas sam pobijedio, sutra ne bih igrao i imao bih dan za oporavak.”