Knicksi hvataju pad, Joel Emiid bez 76ersa u pravo vrijeme

Knicksi hvataju Philadelphiju u dobrom trenutku za svoj NBA ekvivalent dvostrukog udarca.

Uspješni 76ersi ispustili su tri uzastopne i 15 od protekle 21 utakmice u uzastopnim utakmicama na MSG-u, uključujući dojavu u nedjelju u 19 sati na ESPN-u.

Nakon poraza od Pelicansa u petak — koji je uključivao i zaostatak od 35 poena u prvom poluvremenu — trener Sixersa Nick Nurse nastavio je s “mekim pristupom” svoje momčadi.

“Moraš igrati jače od toga. Moraš zabiti nos unutra, zabiti ga u boju, pokušati doći do crte prekršaja ili povući obranu i šutnuti je nekome tko je otvoren. Pa sam mislio da imamo mekan mentalitet u napadu,” rekao je Nurse. Rano smo pokušali doći do vodstva i ne možete računati na to. I tada nismo provodili obrambene sheme. Nije baš dobra kombinacija.”

Njihove muke u posljednje vrijeme, aktualni MVP koji nema određen datum povratka nakon operacije meniskusa i propustit će obje utakmice Gardena.

koji je propustio zadnje tri utakmice nakon što je pretrpio potres mozga, u zraku je za nedjelju, ali se Nurse činio optimističnim glede njegove dostupnosti za All-Star, .

U svakom slučaju, ovaj set je važan za Knickse (37-26) prije nego što njihov raspored postane težak.

Četvrti su na Istoku, ali samo dvije utakmice ispred No. 7 Sixersa (35-28), koji su X-faktor u doigravanju zbog Embiidovog mogućeg povratka, ali pokušavaju izbjeći play-in turnir.

Dvije pobjede nad posrnulim Sixersima – s drugom utakmicom u utorak, također na nacionalnoj TV (TNT) – Knickse bi smjestile u solidnu poziciju uoči njihovog gostovanja u Zapadnoj konferenciji.

Tijekom osam dana, počevši od četvrtka, igraju utakmice u gostima protiv Trail Blazersa, Kingsa, Warriorsa i Nuggetsa.

Knicksi će vjerojatno biti autsajderi u tri od tih natjecanja, isključujući protiv jadnih Blazersa.

Izlet od 2-2 bila bi pobjeda za momčad Toma Thibodeaua.

Ali prije toga, dvije utakmice protiv Phillyja bez Embiida definitivno se mogu dobiti.

Knicksi, koji su već dvaput pobijedili u Philadelphiji, pokušavaju pomesti svoju seriju u regularnoj sezoni po prvi put od 2015.-16.

Miles McBride je uzeo minute, a Alec Burks ih je izgubio.

U dominantnoj pobjedi nad Magicom u petak, McBride, koji igra jednu od najboljih lopti u svojoj karijeri, bio je čista rezerva dok je zabio 14 učinkovitih poena u 19 minuta.

“Bio je sjajan”, rekao je Thibodeau. “On se nastavlja oporavljati. Igrao je jako dobro, igrao je s obje strane. Stječe dragocjeno iskustvo. Može se igrati s Jalenom [Brunson], može igrati i bez njega. Obavio je stvarno dobar posao.”

Burks je u međuvremenu promašio oba pokušaja šuta i smanjen je na pet minuta, s nulom u drugom poluvremenu.

Šutira 31,6 posto otkako je došao u Knickse, uz isto toliko izgubljenih lopti koliko i asistencija.

Shake Milton, još jedan novostečeni čuvar na tržištu otkupa, debitirao je u Knicksima u petak u vrijeme smeća.

Thibodeau je pohvalio trud Isaiaha Hartensteina nakon pobjede Orlanda, rekavši da je centar odigrao najbolje što je mogao.

Hartenstein, koji se bori s bolovima koje je usporedio s tendinitisom, bio je pod ograničenjem minuta dok se približavao 100 posto do playoffa.

U petak je upisao 20 minuta s pet poena i tri blokade.

“Vježbao je jako dobro [Thursday]. Uvijek kažem kada netko dobro vježba, dobro igra,” rekao je Thibodeau. “[The Achilles pain] je nešto čime je upravljao dvije godine. Stoga se nadamo da će krenuti naprijed.”

Jericho Sims je upisao 28 minuta na sredini, uključujući 17 uzastopnih u drugom poluvremenu. Također igra bolje u posljednje vrijeme.