Kasni Barnesov nosač zapečatio je izvanrednu povratničku pobjedu u igri bonkers Prem

Ljetno potpisivanje Harvey Barnes pogodio je kasni pogodak s klupe i zaradio ozljedama uništeni Newcastle United u pobjedi 4-3 protiv West Ham Uniteda.

Magpiesi, koji su vodili nakon jedanaesterca Alexandera Isaka u šestoj minuti, gubili su 3-1 sa samo 13 minuta do kraja nakon što su Michail Antonio, Mohammed Kudus i Jarrod Bowen pogodili u utakmici punoj incidenata tijekom koje je sudac Rob Jones bio u središtu radnja u cijelosti.

Klasik Premijer lige

Međutim, drugi penal Isaka smanjio je zaostatak prije nego što je Barnes izjednačio sedam minuta do kraja i postavio završnicu na tribinama tijekom koje je osigurao pobjedu od 4-3 nevjerojatnim golom u 90. minuti prije nego što je engleski reprezentativac Anthony Gordon isključen na sekundu bookable offence.

Momčad Eddieja Howea, čiji su se problemi s ozljedama produbili jer su izgubili skipera Jamaala Lascellesa, Tina Livramenta i zamjenu Miguela Almirona, bili su nagrađeni za svoju otpornost u kaotičnom poslijepodnevu, ali na suprotnoj strani David Moyes, koji je dobio žuti karton, jedva je mogao vjerovati što je vidio.

Teško da je Newcastle mogao bolje započeti kada im je dosuđen jedanaesterac zbog nespretnog napada Vladimira Coufala na Gordona nakon što je Fabian Schar odbio dodavanje obrambenog igrača prema naprijed, a bivši čelni čovjek Evertona si je ušao u prostor.

Jones je pokazao na točku, ali Isak je morao pričekati ishod VAR provjere za ofsajd protiv Gordona prije nego što je poslao vratara Alphonsea Areolu u krivom smjeru s mjesta.

Nekoliko sekundi nakon Lascellesovog preranog odlaska, Michael Antonio je ispalio hitac upozorenja preko pramca Newcastlea kada je okrenuo Dana Burna, koji je bio gurnut u središnju obranu dok je Livramento preuzeo lijevog beka kako bi se prilagodio zamjeni Emilu Krafthu s desne strane, ali je opalio preko s Čekići izgledaju još prijeteće.

Propisno su se vratili u igru ​​u 21. minuti kada je Lucas Paqueta odabrao Antoniovo trčanje i povukao vratara Martina Dubravku prije nego što je jasno završio.

Gordon je opalio ravno u Areolu nakon što je ubacio s lijeve strane, a zatim glavom šutirao nakon zadirkujućeg ubačaja Jacoba Murphyja u 36. minuti, ali Bruno Guimaraes je bio taj koji je bio taj koji je bio blizu u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada se njegov pokušaj krivljenja vratio od grede i Areola pretučen.

Međutim, Čekićari su poveli u 10. minuti dodanog vremena kada je, uz pad Schara, Paqueti dopušteno izvesti brzi slobodni udarac Bowenu, koji je dodao Mohammedu Kudusu da opali pored Dubravke usred bijesnih prosvjeda domaće strane.

Lukasz Fabianski zamijenio je Areolu prije nastavka i vidio kako je njegova momčad povećala svoju prednost u roku od tri minute kada je, nakon što je Thomas Soucek udario glavom u Murphyjev kut, Kudus izbjegao Scharov iskorak i postavio kvadrat Bowenu da utrči s pola puta i pobijedi Dubravku unatoč Gordonovim hrabrim naporima da vratiti se.

Fabianski je lako primio Guimaraesov šut, a Isak i Sean Longstaff ubadali su užasno pored gola dok je domaća momčad tražila put natrag u igru ​​prije nego što je vratar odbio Barnesa.

Međutim, Newcastleu je dosuđen drugi jedanaesterac nakon što je VAR provjerio izazov zamjene Kalvina Phillipsa na Gordonu, a Isak je identičnim udarcem iz točke poslao Fabianskog u krivom smjeru dajući svojoj momčadi nadu 13 minuta do kraja.

Izjednačili su u roku od šest minuta kada je švedski reprezentativac proigrao Barnesa i opalio između nogu Fabianskog, a bilo je još toga u posljednjoj minuti regularnog vremena kada je Gordon, koji je kasnije isključen nakon što je izbacio loptu, hranio Barnesa, a on zakoračio unutra prije nego što je izbušio nezaustavljiv hitac izvan očajničkog skoka Fabianskog.