Cagliari-Lecce 1-1, Salento blizu sigurnosti s 37 bodova

Utakmica za opstanak u Domus Areni između Cagliarija i Leccea završila je 1-1, za nedjeljni ručak 35. kola Serie A. Remi omogućuje Gottijevoj momčadi Salento da se popne na 37 bodova na 13. poziciji i približi se sigurnosti, dok se Ranierijevi Sardinci kreću na 33 boda odmah iza Giallorossija na 12. mjestu, čekajući ostale utakmice dana.

Vrlo intenzivno prvo poluvrijeme, pogodak Sardinijana u 18. minuti s Deiolom udarcem iz daljine, ali ga VAR poništava zbog dodira ruke. Prednost Ranierijeve momčadi ipak je samo odgođena i stigla je u 26. minuti s Minom. Međutim, rossoblu ostaju s deset igrača zbog Gaetanova isključenja na kraju prvog poluvremena nakon pregleda akcije na VAR-u.

Lecce je s igračem viška pritiskao i u nekoliko navrata bio blizu pogotka, a izjednačio je u 84. minuti Krstović. U finalu je Lecce također došao blizu pretjecanja pogodivši dva puta okvir s Baschirottom i Sansoneom, kao i dva udarca Blina i Gendreya koje je obranio Meret.