Hokej na ledu | Jesse Puljujärvi odlučio pobjedu nad Švedskom – Lavovi u uvjerljivom napadu uoči Svjetskog prvenstva

Lavovi pronašao je svoj vrhunac u pravo vrijeme. Osvojila je EHT turnir koji se u nedjelju igrao u Češkoj pobjedom nad Švedskom u posljednjem meču. Rješenje se vidjelo tek u raspucavanju.

Finci su uspjeli u teškoćama Oliver Kaškijuniorska zvijezda Konsta Helenius i Jesse Puljujärvičijim je golom okončan pobjednički obračun.

Osobito Heleniusov žestoki momak uvjeren. Mladić je hladnokrvno dopremio pak do vratara autora Samuela Erssona iz susjedstva.

Puljujärvi je pak zabio oštrim plasmanom nakon čega je osmjeh u delikatnom lavljem taboru.

Stvarno vrijeme utakmice završilo je 3-3, a nijedna momčad nije uspjela postići pogodak u produžecima.

Utakmica je ujedno bila posljednja za Finsku prije Svjetskog prvenstva, na čijem će se otvaranju u petak susresti s domaćinom Češkom.

Napadač Eemeli Finska otvorio gol protiv Švedske na kraju prve četvrtine u nedjelju.

U drugoj trećini viđena su četiri pogotka, a svi su došli prije polovine dionice.

Prvi Max Friberg podignuta na švedsku razinu, no ubrzo potom Oliver Kasken Udarac iz daljine lako je iznenadio švedskog vratara.

Felix Unger Sörum ponovno izjednačio za Švedsku. Nakon ovoga, Finska je brzo preuzela zapovjedništvo, kada je Patrik Puistola preplavio je švedsku mrežu

Švedska je pokazala svoju otpornost u trećem setu kada je Jesper Fröden prenijeti Harri Säterin sprema pak u gol: 3–3. Pogodak je rođen s nadmoći Jesper Mattilan sjedeći iz dvominutnog čučnja.

Säteri je imao 29 obrana u meču, a Ersson 26.

Finska osvojio češki EHT turnir čistom igrom. Pobijedila je Češku Republiku i Švicarsku u prethodnim utakmicama na turniru.

Finska će na Svjetskom prvenstvu igrati u skupini A u Pragu, a Švedska u skupini B u Ostravi.

Obje zemlje imaju puno toga za otresti s prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva. Finska je tada ispala od Kanade, a Švedska od Latvije u četvrtfinalu.