Hokej na ledu | Sebastian Aho postigao je hat trick – tricu je imao i Mikko Rantan

Hokej u NHL-u Sebastijan Aho postigao hat trick kada su Carolina Hurricanes gostovali u Washingtonu. Aho je trećim golom odveo utakmicu u produžetke, ali je domaćin, Capitals, porazio svoje goste pobjedničkim raspucavanjem. Washington je pobijedio 7-6.

Aho je kompletirao svoj hat trick svojim 30. potpunim pogotkom sezone. Tu je prekretnicu dosegao treću uzastopnu sezonu i peti put u svojoj NHL karijeri. Uz golove, Aho je ove sezone upisao i 49 asistencija.

Bodovni niz finskog napadača nastavljen je već od pet mečeva. Aho je u tom razdoblju postigao pet golova i pet asistencija.

Aho je bio zaslužan i za uvodni pogodak utakmice i za posljednji pogodak regularnog vremena koji je zabio u prazan gol Autor: Jake Guentzel ulazni.

“On je tako dobar igrač da je lako igrati s njim”, rekao je Guentzel o Ahu i pohvalio i suigrače ovog dvojca Seth Jarvis na web stranici NHL-a.

Sam Guentzel je osvojio tri asistencija u utakmici u petak. S druge strane, Jarvis je u posljednjem setu izjednačio na 5-5 i ujedno produžio svoj niz golova na šesti uzastopni meč.

U videu na mjestu glavne slike priče, trenuci s utakmice Washington – Carolina.

Tri gola tako i onaj koji igra u dresu Washingtona Sonny Milanokojemu je hat trick bio prvi u NHL karijeri, stoji na web stranici NHL-a.

Aho i njegovi suigrači Teuvo Teräväinen također okušali sreću s pobjedničkim udarcima. Od ukupno deset udaraca samo je jedan pronašao put do peterca. Washingtonu je dodijeljena pobjeda Dylan Stromekoji je u regularnom vremenu upisao tri asistencije.

Glavni trener Hurricanesa Rod Brind’Amour opisao je na stranicama NHL-a da je utakmica bila čudna za njegov klub.

“Ali svaki put kad je nešto pošlo po zlu, uspjeli smo se iskopati”, dodao je međutim.

Među Karolininim Fincima bodove je osvojila i Ässienova momčad Jesperi Kotkaniemikoji je imao asistenciju kod drugog pogotka svoje momčadi.

Finci Colorado Avalanche, koji je vodeći na tržištu strijelaca NHL igrača Mikko Rantanen teško je pogođen u petak navečer kada je njegov klub odnio domaću pobjedu nad gostujućim Columbus Blue Jacketsima iz Ohija.

Rantanen je postigao dva gola i bio asistent kada je Valery Nitshushkin zapečatio utakmicu u posljednjem setu Konačnim rezultatom 6–1. Finski napadač je skupio 39+57 nastupa iz tekuće sezone. Za Rantanena, koji je u prvoj petorci NHL razmjene bodova, utakmica s tri poena snage druga je zaredom.

“Mislim da je početak utakmice bio možda malo uspavan i da im je dano možda malo previše do kraja, ali mislim da smo i dalje imali kontrolu nad utakmicom”, rekao je Rantanen. NHL stranica po.

“Mislim da je drugi set bio naš najbolji. Mislim da su u trećoj dionici bodovi malo izmakli”, dodao je Rantanen, ali je pohvalio momčadskog vratara Aleksandar Georgiev napravivši sjajne obrane.

Od prvog gola Colorada, Čale Makarin Izjednačenje 1-1 rezultiralo je servis bodom Artturi Lehkonen.

Igrao u dresu Avalanchea Nathan McKinnon s druge strane, produžio je bodovni niz na 17. uzastopni susret. Sada je osvojio bod u 33 uzastopne domaće utakmice.

Damon Severson pogodak u petoj minuti prvog seta bio je jedini Columbusov pogodak ove večeri.

Dallas Stars ugostio Pittsburgh Penguinse, koje su Teksašani porazili rezultatom 4–2.

Skaut Pennsylvania Penguinsa uspio je pobjeći na 1-0 u prvim minutama susreta, ali Joe Pavelski poravnao račune već nekoliko minuta kasnije.

Dallas je poveo u šestoj minuti druge četvrtine, kada je Jamie Benn napunio je drugi pogodak domaćina ove večeri nadmoćnom snagom. Upisao je asistenciju iz Benijevog pogotka Miro Heiskanen.

Nešto više od minute nakon što je udarac zapešćem pogodio mrežu, Bennijev kist ponovno je zamahnuo i kanadski napadač doveo je domaću momčad do vodstva od 3-1.

U posljednjem setu prednost Dallasa nastavila je rasti Sam Steeleiako Rickard Rakel uspio je smanjiti rezultat u 12. minuti.