Hokej na ledu | Pittsburgh pobijedio Detroit na domaćem ledu, Puustinen opet zabija

Hokej Pittsburgh Penguins u NHL-u Valtteri Puustinen teško je pogođen kada su Penguinsi pobijedili Detroit Red Wingse 6-3 kod kuće.

Na kraju prve trećine, Puustinen je postigao pogodak za Pittsburgh 3-1, što mu je bio četvrti pogodak u NHL karijeri. Prethodni pun pogodak zabilježio je dan ranije protiv New York Rangersa. Puustinen je učinkovito iskoristio svoje vrijeme na ledu, budući da je viđen na klizalištu manje od 11 minuta u obje utakmice.

Finski je napadač upisao i asistenciju autora Michaela Buntinga od udarca zapešća. Puustinen je skupio 4+12 nastupa iz tekuće sezone.

Kapetan pingvina Sidney Crosby uspio je prekinuti njegovu sušnu sezonu, koja se protegla na 11 mečeva, vlastitim pogotkom od 2-1. Crosby je imao i asistenciju.

Carolina Hurricanes krenuli u pohod na kanadsku stranu, gdje je momčad Sjeverne Karoline svladala domaćine Ottawa Senatorse sa 7-2.

U Carolininom prethodnom meču odlučivao je udarac za pobjedu Jake Guentzel zabio svoj prvi pravi pogodak u dresu Hurricanesa protiv Chicaga. Guentzel se pridružio Carolini iz Pittsburgh Penguinsa ranije ovog mjeseca.

U utakmici su zablistali finski igrači Hurricanesa Sebastijan Aho, koji je upisao asistenciju na ukupno tri pogotka za svoj klub. Bolji rezultat bio je samo dva pogotka i dvije asistencije S Dmitrijem Orlovim.

od Ottawe Joonas Korpisalo je u nedjelju bio na smjeni flauta, a umjesto njega na golu je čuvao švedski kolega Anton Forsbergkoji je imao ukupno 31 obranu.

San Jose Sharks s druge strane, gostovao je u Illinoisu, gdje je domaćin Chicago Blackhawks pobijedio 5–2.

Gosti iz Kalifornije su u prvom setu došli do prednosti od dva pogotka. Klim Kostin Finski napadač također je gradio pogodak za 2-0 Mikael Granlund.

Chicago je uspio smanjiti u drugoj dionici, au posljednjoj trećini tri pogotka unutar minute i pol zapečatila su domaću pobjedu. Završna čitanja završila je nova zvijezda Chicaga Connor Bedard u prazan gol u posljednjoj sekundi susreta.