Grešnik u četvrtfinalu Miamija, O’Connell danas poražen u 2 seta

Jannik Sinner u četvrtfinalu ATP turnira Masters 1000 u Miamiju. Talijan, broj 2 u ždrijebu, pobjeđuje Australca Chrisa O’Connella 6-4, 6-3 u 1h52′ u osmini finala turnira, au sljedećem kolu će se susresti s Čehom Tomasom Machacom, pobjedom nad Matteom Arnaldijem. Pri rezultatu 6-4, 2-0 za 22-godišnjeg Talijana susret je prekinut zbog bolesti gledatelja. Nakon zaustavljanja, Sinner dovršava misiju.

Utakmica

Sinner pogađa pogrešan start. Prva utakmica i plavi igrač ima pauzu koja ga tjera da juri tri četvrt sata. O’Connell poništava break loptu u četvrtom gemu (3-1) i još dva u šestom (4-2), pokušavajući se oduprijeti presingu Južnotirolca. Sinner dovršava utrku iu osmoj igri okrunjuje potjeru: jedan, dva, tri pobjednička udarca i broj 3 na svijetu osvaja 4-4.

Uz malo brige, zahvaljujući početnoj dvostrukoj pogrešci, plavi drži servis u devetoj igri (5-4) i pogađa strijelu. O’Connell više ne pronalazi konstantno prvu loptu, Sinnerov odgovor boli: break lopta koja je vrijedna prvog seta. plavi su zatvorili 6-4 u 58′ s nizom od 4 uzastopne utakmice.

Sinner, pod kontrolom, arhivira prvi gem drugog seta i brzo nastavlja marš. O’Connell se ozljeđuje s još 2 slobodne pogreške i nudi još jednu break loptu: plavi također iskorištavaju ovu priliku, 2-0 i meč koji izgleda potpuno nizbrdo. Zaustavljanje kako bi se pomoglo gledatelju, pogođenom bolešću, nije utjecalo na Sinnera koji je držao 3 servisa za nulu do 5-2. Svjetski broj 3 arhivira papirologiju, 6-3 i misija je izvršena.