golove Lookmana i Scamacca

Povratna pobjeda Atalante koja je pobijedila Sporting Lisabon 2-1 na stadionu Gewiss u Bergamu i ide u četvrtfinale Europske lige, nakon remija 1-1 prije tjedan dana kod Alvaladea. Portugalci su poveli u 34. minuti prvog poluvremena s Goncalvesom, no u drugom poluvremenu Lookman u 1. minuti i Scamacca u 14. minuti preokrenuli su utakmicu i omogućili Nerazzurrima prolaz u sljedeći krug.

Utakmica

Prvu priliku na utakmici ima Atalanta: Miranchuk pogađa za Scamacca koji puca iz centra i pogoduje intervenciji Izraela. U 12. minuti nakon izvođenja kornera, Miranchuk je ubacio na dalju stativu za Djimsitija: udarac glavom koji je prošao visoko nakon što je pogodio gornji dio grede. U četvrt sata još jedna prilika za Božicu: Holm je ubacio za Kolašinca, koji se izbio u centar i tukao ramenom, a lopta je otišla pored gola.

Kako minute prolaze, gosti se povećavaju. U 23. minuti Djimsiti riskira da izgubi lošu loptu na rubu kaznenog prostora, Trincao to ne iskoristi i obrana Nerazzurra je spašena. U pola sata Trincaov zaključak s ruba blokirao je začelje Orobic. U 34. minuti prolazi Sporting. Goncalves se na granici mijenja s Gyokeresom, koji vrlo dobro zna zaštititi loptu i vratiti je suigraču koji je izgubio Ederson. Pucao pod noge Mussou i 0-1. U 38. minuti opasna akcija u portugalskom prostoru i pokušaj Holma lijevom nogom, ali udarac središnji i lak plijen za gostujućeg vratara.

Na početku drugog poluvremena 40 sekundi bilo je dovoljno Nerazzurrima da dođu do izjednačenja: Ederson je ubacio loptu s desne strane koju Miranchuk nije dotaknuo glavom, kao i ostali igrači koji su bili postavljeni u prostoru. Lookman stiže do daljnje vratnice, ismijava Esgaija i pogađa za 1-1. U 13. minuti sjajan posao Gyokeresa, koji leđima okrenut prema golu petom pokušava poslužiti Edwardsa: Musso rano izlazi i spašava svoju momčad. Minuta kasnije i Božica preokreće utakmicu naopako sa Scamacca. Centarfor Nerazzurra postavlja akciju otvarajući za Miranchuka i lansirajući se u prostor: Rusova asistencija je izvrsna, rani dodir na St. Justeu savršen je za pobjedu nad Izraelom.

U 24. minuti Braganca pokušava izvan kaznenog prostora, ali Musso se opušta i ne hvata ga. Lookman nakon pola sata kornera za Holmov udarac glavom: Izrael spašava. U 41. minuti Paulinho se našao sam ispred vratara u Mussu i pokušao ga proći lobom: vratar Nerazzurra spašava utakmicu i kvalifikacije. U 45′ zadnja prilika za Portugalce. Musso odbija ubačaj Nuna Santosa, Kolašinac promašuje izbijanje, lopta i Edwards koji krasi Atalantu šutirajući visoko ispred vratara.