golova Pellegrinija i Barelle

Italija je pobijedila Ekvador 2-0 prvim pogotkom Pellegrinija u 3. minuti, udarcem izvana i jednim u sudačkoj nadoknadi Barelle u 94. minuti. mekim dodirom na dodavanje Orsolinija.

U stvarnosti rezultat ne opravdava predanost mlade latinoameričke momčadi koja je, posebno u drugom poluvremenu, gurala odlučno i brzo, a da nije postala opasna osim dalekometnog udarca Plata koji je uzvratio Vicario. Četvorica Azzurra dobila su žute kartone (Jorginho, Zaniolo, Mancini, Cambiaso) u utakmici odigranoj odlučno i velikom brzinom. Za Italiju sada slijedi pauza do lipnja kada su na rasporedu još dvije prijateljske utakmice – protiv Turske i Bosne – prije početka Europskog prvenstva.

“U prvom poluvremenu smo imali više lopte i bili smo viši, a mogli smo zabiti još koji gol. Onda smo u drugom poluvremenu bili prljaviji, ali smo uvijek bili momčad čak i u drugom poluvremenu gdje su oni malo više preuzimali terena”, kaže trener Luciano Spalletti.

Talijanski tehnički povjerenik pak izvlači “vrlo pozitivnu ocjenu turneje koja je bila izvrsna, uz savršenu organizaciju Saveza”. Imali smo dvije dobre predstave, ima stvari za ispraviti, ali sada moramo napraviti analizu i onda iznijeti pozitivne stvari”, zaključuje.