Frizbi golf | Niklas Anttila ostvario je povijesnu pobjedu u SAD-u

Frizbi golf finska zvijezda Niklas Anttila osvojio je The Open u Austinu tijekom vikenda. U isto vrijeme, Anttila je postao prvi Finac koji je osvojio natjecanje na profesionalnom Disc Golf Pro Touru.

Kuopiolainenov pobjednički rezultat bio je -27. Pogodio je napisao Kyle Klein (-26) i Calvin Heimburg (-25).

“Kada sam došao u Sjedinjene Države prvi put 2022., cilj mi je bio postati prvi finski pobjednik natjecanja”, rekao je Anttila Frisbee Golf Media po.

Utrkaći vikend bio je poseban jer je nedjeljnu utakmicu prekinulo grmljavinsko nevrijeme. Odgodili su i skratili dan muške utrke, a ranije tijekom dana prekinuta je i ženska klasa.

Jedan od vrhunaca pobjedničke utrke bio je hole-in-one u prvoj rundi, kada se Anttilin pak odbio kroz tlo u koš. Anttila je to prihvatio mirno.

“Da pak nije zaustavio koš, on bi otišao u OB (kazneni prostor). Nisam ni ja slavio, jer sam dva fairwaya ranije dobio upozorenje o korištenju vremena i bilo je šteta kad sam morao brzo bacati,” rekao je Anttila za STT.

Kao novčana nagrada Anttila je upakirao 10.000 dolara, odnosno oko 9200 eura.

Briljantna prva sezona podigla je iznos novčane nagrade Anttile (22), prvog Finca, na više od 100.000 dolara.

Sport je Anttili nedavno zajamčio pristojan životni standard. U siječnju je potpisao ugovor o suradnji s Discmanijom koji mu, prema procjenama stručnjaka, jamči do 150 do 200.000 eura godišnje.

Anttilina profesionalna karijera započela je već 2017. Osvojio je tri SM zlata i jedno EC zlato.