Era Jurgena Kloppa protiv Pepa Guardiole završila je remijem na Anfieldu

Penal Alexisa Mac Allistera donio je Liverpoolu dramatičan remi 1-1 protiv Manchester Cityja koji je ostavio sudbinu Premier lige još uvijek u zraku.

Svaki bod znači da Arsenal ostaje na vrhu tablice po gol-razlici od strane Jurgena Kloppa, ali moraju ići na Etihad za tri tjedna s trenutnom razlikom od Cityja od samo boda.

Argentinski veznjak pogodio je s bijele točke i poništio prvi pogodak Johna Stonesa u Premier ligi od travnja.

ČITAJ VIŠE:

U stvarnosti ova utakmica nikada nije mogla ukazati na eventualne prvake, ali ono što je poslužilo bio je podsjetnik da ove dvije momčadi ostaju standardni nositelji prve lige.

Hoće li to ostati isto nakon odlaska Jurgena Kloppa na ljeto, ostaje za vidjeti, ali Pep Guardiola još uvijek nije pobijedio na Anfieldu pred navijačima.

Ipak, otišao je sretniji od dvojice menadžera nakon što je izdržao značajan pritisak u drugom poluvremenu.

Guardiola se može smatrati sretnikom jer je u posljednjim sekundama VAR presudio da izazov Jeremyja Dokua na prsa na Mac Allisteru nije opravdao drugi udarac s točke.

Klopp će biti zadovoljan bodom, ali će znati da je to možda propuštena prilika.

City je promijenio svoju rutinu prije utakmice i stigao u mini-busevima, a ne autobusima nakon prethodnih incidenata na putu do terena, a čak je i Liverpool izbjegao jako zakrčenu Anfield Road, ispunjenu jetkim dimom baklji, kako bi došao sa stražnje strane. .

Prvo poluvrijeme moglo se podijeliti na trećine, a City je držao inicijativu u prvom i posljednjem, ali nije stisnuo svoju prednost.

Rani udarac Kevina De Bruynea odbio je Caoimhin Kelleher prije nego što se zamah promijenio s mlađim Conorom Bradleyjem koji je okrenuo Nathana Akea prije nego što je napravio niski centaršut koji je samo izbjegao Darwina Nuneza, čiji je udarac glavom zatim pao pored gola prije nego što je označen u ofsajdu nakon što je ubacio Luisa Diaza u polje prazna mreža.

ČITAJ VIŠE:

City je otvorio pogotke potezom ravno s terena za trening.

De Bruyneov pametan nizak udarac iz kuta bio je zabijen u bližu stativu da bi ga Stones vratio kući nakon što je Ake oslobodio prostor manevrirajući Maca Allistera s puta.

Guardiola se okrenuo i pokazao treneru postavljača Carlosu Vicensu zbog doprinosa koji je imao u igri.

Utakmica jedan na jedan kojoj su se svi veselili izvela je Erlinga Haalanda u napadu protiv Virgila van Dijka koji se vraćao unazad nakon pogrešne procjene Jarella Quansaha, ali je iskusni nizozemski internacionalac prebacio napadača na njegovu lijevu nogu i Kelleher je udobno spasio.

Van Dijk je cijelo vrijeme bio moćan, pokorio je Haalanda, a čak je i duboko u drugom poluvremenu pobjeđivao u izazovima dok je skidao Phila Fodena s vlasti dok je ovaj prijetio breakom.

Liverpool je bio daleko od uplašenog Cityjevom kontrolom i boljim završetkom Dominika Szoboszlaija, s udarcem glavom, a Luis Diaz ih je mogao izjednačiti do prekida.

No, trebale su im samo dvije minute drugog poluvremena da izjednače jer je Ake ostavio svoju zadnju loptu kratkom, a Nunez je ubacio i probio Edersona, koji je poletio urugvajskom napadaču.

Po drugi put u četiri dana Mac Allister je bio bez živaca s mjesta, a kazna je udvostručena za City kada je Ederson bio prisiljen napustiti zbog ozljede.

To je bio signal za Liverpool da uhvati zamah, ali Diazov dodir nakon Nunezovog povratnog dodavanja bio je užasan i izgubio je posjed nakon što je mogao pobijediti samo Edersonova zamjena Stefan Ortega.

Mohammed Salah stigao je na sat i prerezao Cityjevu obranu veličanstvenim dodavanjem samo da bi Diaz preskočio gol.

Poslijepodne kolumbijskog napadača nije bilo bolje kada ga je opljačkao Kyle Walker dok se pripremao povući obarač osam jardi.

Salah i Mac Allister imali su pokušaja i, bez ikakvih znakova popuštanja crvene plime, Guardiola je poslao Matea Kovačića umjesto De Bruynea.

Ortegin briljantan blok iz neposredne blizine odbio je Nuneza prije nego što je Kelleher udario Akeov centaršut u Fodena, a lopta se odbila na gredu, iako su reprize pokazale da je pala s napadačeve ruke.

Doku je pogodio stativu u 89. minuti, Salah je protrčao s druge strane i pucao ravno u Ortegu prije nego što je VAR dobio posljednju, spornu riječ.