David Raya rekao je nešto što bi trebalo alarmirati Aarona Ramsdalea nakon što je Arsenal pobijedio Porto

David Raya rekao je nešto što bi trebalo alarmirati Aarona Ramsdalea nakon što je Arsenal porazio Porto u UEFA Ligi prvaka.

Španjolski internacionalac bio je heroj kada je Arsenal upisao 4-2 pobjedu nad Portom na jedanaesterce uz dva obranjena jedanaesterca, remiziravši protiv portugalske strane ukupnim rezultatom 1-1 nakon 120 minuta.

Dakle, što je rekao što bi trebalo alarmirati? Pogledajmo…

Komentari Davida Raye trebali bi alarmirati Aarona Ramsdalea

Pa, Španjolac je govorio o tome koliko je zapravo fokusiran tijekom Arsenalovih utakmica i mentalnom udaru koji mu to uzima.

Raya CBS Sports: “Vidite da se ponekad igrači mogu isključiti na nekoliko minuta, ali vratari nikad ne znate kada ćete biti uključeni, pa se morate uključiti i biti usredotočeni na loptu. U glavi se nekad vrti, ali moraš pratiti loptu, pokušati zapovijedati i biti glasan. Jedan od mojih trikova je da ne šutim.

“Moraš upravljati obranom, a obrana mora kontrolirati vezni red i slično. Samo ne šutim. Čak i ponekad kada izvodimo korner morate biti spremni na drugu loptu i reći dečkima da moraju biti spremni na drugu loptu. Isuši ti glavu.”

Fotografija Marc Atkins/Getty Images

Sada, ovo je u velikoj suprotnosti s načinom na koji se Ramsdale ponaša tijekom utakmica, a Rayini komentari trebali bi djelovati kao poziv na buđenje za engleskog reprezentativca.

JOŠ PRIČA O ARSENALU

Što je Arsenal br.1 rekao ranije

Arsenalov broj 1 nezaboravno je rekao Ianu Wrightu da jednostavno ne može ostati usredotočen tijekom 90 minuta, zbog čega se često upušta u šalu s protivničkim navijačima iza gola.

Govoreći o Behind The Game, Ramsdale : “Ako tražite od mene da se usredotočim na nogometnu utakmicu 90 minuta, završio sam. ja to ne mogu. Zato se družim s obožavateljima i pjevam uz pjesme. Netko me vrijeđa, okrenut ću se i vratiti mu malo.

Fotografija Stuart MacFarlane/Arsenal FC putem Getty Imagesa

“Imao sam svoje dvije, tri minute nekakvog ludila u glavi, ravno natrag na nogomet. Opet imam deset, 15 minuta čiste koncentracije. Sljedeće što znate je da je poluvrijeme blizu.”

Sada, to je znatno drugačije od načina na koji se Raya ponaša tijekom utakmica, a s obzirom da Mikel Arteta snažno preferira koristiti svog sunarodnjaka na stadionu Emirates, Ramsdale bi se sada trebao predomisliti o svojoj nesposobnosti koncentracije.