Chris Wilder sugerira da Arsenal ima doista ‘nevjerojatnog’ 22-godišnjaka u svojim redovima

Arsenal je napravio vrlo lagani posao protiv Sheffield Uniteda u ponedjeljak navečer, Gunnersi su se vratili niz M1 sa sva tri boda nakon pobjede od 6-0.

kapetan Martin Odegaard otvorio je pogodak u petoj minuti prije nego što je Jayden Bogle zabio autogol u 13. minuti, a Gabriel Martinelli dodao je treći nakon četvrt sata.

Kai Havertz je povisio na 4-0 u 25. minuti, njegov kolega iz ljeta Declan Rice dodao je peti u 39. minuti, a Ben White je zaključio pogotke u jednoj trećini utakmice.

Iako se Bukayo Saka nije upisao u strijelce za Arsenal, pružio je izvanrednu izvedbu, zajedno s dvije asistencije, koje su obranu Bladesa ostavile u prašini.

Fotografirao James Gill – Danehouse/Getty Images

22-godišnjak je bio toliko dobar te večeri da je Chris Wilder odlučio napraviti promjenu u prvih 16 minuta kako bi ga pokušao spriječiti, ali bezuspješno.

Gazda Arsenala Mikel Arteta imao je luksuz da može skinuti Saku na odmoru, a Topnici su do tada već imali pet golova prednosti.

Zvijezda Arsenala Bukayo Saka ‘razbio nas je na komade’

Wilder je u razgovoru s nakon utakmice rekao: “Mislim da nismo bili baš dobri.

JOŠ PRIČA O ARSENALU

“Nismo davali golove u gostima, ali u određenim situacijama mogli smo biti puno bolji s obrambene točke gledišta.

“Bili su izvanredni, pogotovo kada su zaobišli rub kaznenog prostora, njihova brza igra bila je nevjerojatna.

“Poprilično smo im olakšali da nas otvore i Saka nas je razbio na komade niz tu stranu.

“Nismo imali odgovor na ništa što su oni imali. Rezultat je kakav je rezultat i s tim moramo živjeti.”

Saka nastavlja jačati za Arsenal i zasigurno se u ovom trenutku može smatrati “svjetskom klasom”.

Gunnersi će vidjeti svoje šanse za osvajanje srebra ove sezone, s obzirom na to kako igraju. Sad smo u ožujku, stvari počinju biti ukusne.