Blues escape cup uznemiren nakon povratka Foxesa kroz podpar

Kasni golovi zamjenskog para Carneya Chukwuemeke i Nonija Maduekea osigurali su Chelseaju plasman u polufinale FA Cupa nakon što je Leicester izjednačio rezultat od 2-0.

Momčad Mauricija Pochettina vodila je 2-0 prije nego što su se gosti brzo vratili na izjednačenje, ali sjajan udarac izvrsnog Colea Palmera namjestio je Chukwuemeku da ubaci loptu u korner za vodstvo Chelseaja 3-2 prije nego što je Madueke donekle uljepšao rezultat. briljantan solo pokušaj.

Chelsea je bio dva u prednosti na odmoru zahvaljujući golovima Marca Cucurelle i Palmera, dok je Raheem Sterling obranio jedanaesterac u prvom poluvremenu.

Nadrealni autogol Axela Disasija i pogodak Stephyja Mavididija nevjerojatno su vratili Leicester, prije nego što je Callum Doyle kasno dobio crveni karton.

Važilo je produžetke, sve dok ih nisu osvojile Pochettinove zamjene.

Chelsea je poveo nakon 12 minuta, a potez je započeo snažnim napadom Moisesa Caiceda za osvajanje lopte na rubu vlastitog šesnaesterca. Jedno dodavanje oslobodilo je Palmera s desne strane, a on je podigao pogled i vidio Nicolasa Jacksona kako galopira, a zatim je prešao neoznačenom Cucurelli i pogodio ga.

Nakon snažnog otvaranja Leicestera gol je sredio živce oko Stamford Bridgea, ali to je postalo podloga za strepnju.

Robert Sanchez se pokolebao i Patson Daka ga je gotovo izbacio iz igre, a samo je sreća poštedjela vratarevu sramotu. Abdul Fatawu je možda prošao bolje kada je Dakinim ubačajem glavom bacio širok pogled na stražnju stativu.

Kakvu god frustraciju osjećao krilni napadač, nekoliko trenutaka kasnije dopustio je da ga to nadvlada kada se zabio kroz leđa Sterlingu unutar šesnaesterca za jedanaesterac.

Sterling je zabio samo šest golova u ligi ove sezone i uzeo loptu iz ruku uobičajenog igrača Palmera, potez koji bi brzo požalio. Jedanaesterac je pogodio nisko i središnje, a obranio ga je Jakub Stolarczyk.

Imao je priliku iskupiti se za svoju pogrešku s jedanaesterca kada je Caicedo ispravio lijepu loptu, ali je pogodio pored gola i samo je Stolarczyk uspio pobijediti.

Sterling je konačno posložio stvari u posljednjim minutama prvog poluvremena. Primivši loptu u kaznenom prostoru, utrčao ju je gotovo do same linije i ubacio nisko s lijeve strane za Palmera koji je stigao i povisio na 2-0.

Chelsea je imao punu kontrolu, ali pet minuta nakon prekida stvari su se promijenile u smiješnim okolnostima.

Disasi je primio loptu iz auta na poziciji desnog beka i Daka ga je brzo pritisnuo. Okrenuvši se da odigra prema svom vrataru, Leicesterov napadač ga je gurnuo u trenutku kontakta, a njegovo dodavanje izmaknulo je njegovoj kontroli, preletjevši Sancheza za komičan autogol.

I izjednačenje je bilo nakon 62 minute.

Mavididi je ublažio loptu na lijevoj strani, okrenuo se i natrčao na Gusta. Branič je ustuknuo i zamahom desne kopačke Mavididi je poslao dobar udarac u luku oko Sanchezovog skoka i ušao.

To je omogućilo zadivljujući oporavak posjetitelja, ali u roku od nekoliko minuta spali su na 10 igrača.

Jacksona je sapleo branič Doyle, a Andrew Madley je prvo dosudio jedanaesterac i pokazao žuti karton. VAR je pokazao da je kontakt bio izvan šesnaesterca, ali kao najudaljeniji igrač Leicestera, Doyle je vidio crveno.

Madueke je ušao s klupe i vidio prvi udarac koji je Stolarczyk obranio nisko sa svoje desne strane, prije nego što je s 12 jardi pogodio jedan u stativu Matthewa Hardinga.

Činilo se da je posljednja nada za izbjegavanje produžetaka izmakla. Zatim je uslijedio Palmerov udarac, Chukwuemekin završetak i Maduekeov krunski pogodak za slanje Chelseaja na Wembley.