Biatlon | Kaisa Mäkäräinen, 41, završila je četvrta na SP-u

Prijašnji svjetska zvijezda biatlona Kaisa Mäkäräinen utrkivao se u ponedjeljak na brzoj stazi sportskog SM Gamesa. Ženska skijaška brzina i dalje je bila na visokoj razini, ali rezultat je ipak gorko četvrto mjesto.

Mäkäräinenovi snovi o medalji srušili su se na streljani. Pucala je ukupno četiri hitca na dva streljanska mjesta, dok su sve žene koje su dospjele među prva tri preživjele s manjim brojem hitaca.

Natjecanje je osvojila reprezentativka Erika Jänkä. Dospio do srebra Sonja Leinamo 8,5 sekundi od pobjednika. Favorit broj jedan u utrci Suvi Minkkinen bio treći i izgubio od Jängäa za 39,5 sekundi. Jänkä je sebi pucao dvije kaznene runde, Leinamo jednu, a Minkkinen tri.

Mäkäräinenova prednost na ciljnoj ravnini iznosila je minutu i nešto manje od deset sekundi.

Mäkäräinen već je skijao na svom terenu u Kontiolahtiju u subotu na štafetnoj utrci. U njemu je osvojio srebro s ekipom Kontiolahti Athletes. Tu je utrku pobijedila Ahvenisto Ampuhihitäjäts sa svojim timom Erika Jänkä–Noora Keränen-Sonja Leinamo.

Povratak 41-godišnjeg Mäkäräinena na trkaće staze bio je iznenađenje jer dvije godine uopće nije nastupio u biatlonu.