Anthony Edwards izgubio 33 poena u prvoj pobjedi Timberwolvesa nad Sunsima u NBA doigravanju

MINNEAPOLIS – Anthony Edwards postigao je 18 od svoja 33 koša u trećoj četvrtini i imao devet skokova za nosioce Minnesota Timberwolvesa u 120-95 pobjedi nad Phoenix Sunsima za početak prvog kruga doigravanja u subotu.

Karl-Anthony Towns dodao je 19 koševa, Nickeil Alexander-Walker ubacio je 18 koševa uz šut 7-za-12, a Rudy Gobert je zaključao stazu s 14 koševa, 16 skokova i stalnom obranom koja je mijenjala šut i odveo Wolvese do njihove prve prve utakmice domaća pobjeda u doigravanju za 20 godina.

Kevin Durant postigao je 31 poen uz šut 11-za-17 i predvodio Sunse, čiji su nedostaci u dubini i veličini iskorišteni.

Devin Booker je imao 18 koševa uz šut 5-za-16, a Bradley Beal dodao je 15 koševa, ali Wolvesi su bili bolji od Sunsa 52-28 i 52-34 u igri.

Utakmica 2 igra se u Minneapolisu u utorak prije nego što se serija najboljih od sedam prebaci u Phoenix za utakmicu 3.

Edwards je vodio seriju 19-4 da zatvori treću četvrtinu, raširivši ruke kako bi se povezao s publikom nakon nekoliko svojih najvećih udaraca u toj dionici. Zurio je i lajao na Duranta, koji se mogao samo nasmiješiti na bravure 22-godišnjaka.

S 3:37 do kraja, Edwards je stavio luk na ovu izvedbu ukravši loptu od Duranta – nakon što ju je Gobert izgubio – i završio slamom na drugoj strani.

Njegov entuzijazam bio je zarazan cijelo poslijepodne.

Nakon što je napravio svoj treći faul krajem druge četvrtine, Edwards je vrtio ručnik na klupi u znak počasti naporu da po prvi put u utakmici dođe do dvoznamenkastog vodstva.

Durant, 14-struki All-Star igrač s dva šampionska prstena koji je stigao u pustinju prije nešto više od godinu dana u prvom potezu u velikom remontu rostera, bio je u najboljoj doigravačkoj formi.

Bilo da se radilo o povlačenju, preokretu ili plasmanu, Wolvesi i njihova najbolja NBA obrana nisu imali odgovor kada se Durant od 6 stopa i 10 popeo u zrak sa svojim glatkim skokom.

Ali Booker, sidro velike trojke s Durantom i Bealom koji je jedini preostali igrač iz momčadi 2021. koja je stigla do finala NBA lige, nije imao s čime parirati.

Nije mogao natjerati ni polaganja, a kamoli skakače. Grayson Allen, vodeći strijelac trica lige, promašio je sva tri šuta i imao je samo četiri poena.

Wolvesi su imali rasprodane utakmice za svaku domaću utakmicu ove sezone po prvi put otkako su se preselili u Target Center prije 34 godine.

Njihovi navijači — željni postsezone kao i bilo koji drugi u američkom profesionalnom sportu — unijeli su energiju na razini finala u prvu rundu kojoj Wolvesi nisu pobjegli od svog jedinog napredovanja prije 20 godina, gomile koja je uključivala bivše (Adrian Peterson) i sadašnje (Justin Jefferson) Vikinzi zvijezde.

Igrači s velikim novcem dali su Wolvesima ono što su trebali, ali jedna od njihovih prednosti u ovoj seriji trebala bi biti klupa koja je to poduprla s prednošću rezervi Sunsa od 41-18 u pogotku.

Alexander-Walker je bio u središtu naleta druge četvrtine, što je istaknuto njegovim presretanjem zalutalog dodavanja Allena u traci za ključno brzo polaganje za prekid blizu posljednje minute poluvremena.

Alexander-Walker pogodio je tricu iz kuta neposredno prije sirena u trećoj četvrtini za vodstvo od 20 poena.

Wolvesova rezerva Kyle Anderson pretrpio je udarac u kuku u drugoj četvrtini i nije se vratio.

Minnesota je pogodila 20 za 22 s linije slobodnih bacanja. Towns je bio 8 za 8, a Gobert 6 za 7.