Blues desetkuje jadne Hammerse dok Palmer postiže 21. Prem gol

Chelsea je potvrdio svoju ugodnu pobjedu sredinom tjedna nad Tottenhamom uvjerljivom pobjedom od 5-0 kod kuće protiv londonskog rivala West Hama.

Momčad Mauricija Pochettina sada je zabila 22 puta u posljednjih šest utakmica Premier lige na Stamford Bridgeu, a ovdje je njihova napadačka igra bila tečna i mogla je dati znatno više od onih pet koje su progurali pored nesretnih gostiju.

Chelsea je do odmora imao tri prednosti. Prvo je Cole Palmer zabio 21. ligaški pogodak u svojoj debitantskoj sezoni u zapadnom Londonu, skrenuvši izgubljenu loptu u korner, a zatim je Conor Gallagher pogodio iz voleja.

Noni Madueke je pogodio glavom treći pred kraj izvrsnog prvog poluvremena, prije nego što je Nicolas Jackson poveo svoj rezultat sezone na 13 u ligi golom nakon pauze.

Chelsea se popeo na sedmo mjesto nakon što je zabilježio prvenstvene pobjede prvi put od siječnja, a sve je više osjećaja da nakon teškog početka igrači reagiraju na metode svog glavnog trenera.

Za čekiće Davida Moyesa ovo je bio katastrofalan prikaz. Eliminiran iz Europe i sada gotovo izvan utrke za ponovnu kvalifikaciju iduće godine, bilo je teško izbjeći osjećaj obećavajuće sezone koja se gasi dok su Chelseajevi golovi prolazili pored Alphonsea Areole, a njihovi igrači izgledali su sve potištenije.

Njihovo kažnjavanje počelo je nakon 15 minuta. Madueke je ubacio s desne strane prema Jacksonu, lopta se odbila natrag od Kurta Zoume i potrčala prema Palmeru, koji je otvorio svoju lijevu nogu i izveo završnicu u kut.