Wrexham je korak bliže promociji pobjedom nad Mansfieldom

WREXHAM, Wales — Wrexham, četvrtoligaš velške momčadi čiji je suvlasnik glumac Ryan Reynolds, napravio je korak prema još jednom unapređenju pobijedivši Mansfield 2-0 u petak.

Talismanski napadač Paul Mullin postigao je oba pogotka – nakon ubačaja u prvom poluvremenu i realiziranjem jedanaesterca u 67. minuti – pred 12.494 navijača na Racecourse Groundu.

Wrexham ostaje treći u Drugoj ligi izjednačen po bodovima s Mansfieldom, koji je drugi po gol-razlici. Stockport je pobijedio Forest Green 3-0 i došao na prvo mjesto, s bodom više.

Tri najbolja tima na kraju sezone automatski napreduju, a sljedeće četiri ulaze u doigravanje za posljednje mjesto za promociju. Wrexham ima šest preostalih utakmica i igra u sredini tablice Doncaster u utorak.

Wrexham je zalutao kad su Reynolds i kolega glumac Rob McElhenney kupili malo poznati klub za 2,5 milijuna dolara 2021. godine.

Prošlog travnja osvojili su naslov Nacionalne lige i vratili se u Englesku nogometnu ligu – tri divizije ispod Premier lige – po prvi put u 15 godina.

Hollywoodske zvijezde uložile su velika sredstva u klub putem zajmova — ovotjedna financijska izvješća kluba pokazuju da im duguje više od 11 milijuna dolara.

Pustolovine Reynoldsa i McElhenneyja kao vlasnika nogometnog tima zabilježene su u njihovoj emisiji “Dobrodošli u Wrexham”.

Mullin je tim podigao brojku na 99 golova za Wrexham otkako se pridružio 2021. s trogodišnjim ugovorom. Sezona za Engleza počela je sporo nakon što je zadobio probušinu pluća tijekom prijateljske utakmice u srpnju na turneji tima po Sjedinjenim Državama.