VIDEO Indian Wells: Novak Đoković, kvalifikacije s malo emocija – Izgubljen set sa 69. teniserom svijeta

Novak Đoković imao je težak meč na svom debiju u Indian Wellsu 2024., a ATP vodeći izgubio je set protiv 69. tenisera svijeta Australca Aleksandra Vukića (6-2, 5-7, 6-3).

Novak ĐokovićFoto: Antoine Couvercelle / Panorama / Profimedia

Kao što je pokazao i na drugim natjecanjima, Djoker se teže zagrijava nakon dulje pauze od turnira (posljednji meč odigrao je na Australian Openu, polufinale je izgubio od Jannika Sinnera), a to se vidjelo i protiv Vukića .

Nakon prvog seta koji je dobio Nole 6-2, uslijedio je drugi set u kojem je Srbin bio na nižoj razini, što je Aleksandar osjetio i iskoristio.

Posebno zahvaljujući eksplozivnom forhendu, Vukić je slavila u drugom setu rezultatom 7-5 i meč je trebao biti odlučujući.

Osjećajući opasnost, Đoković je ponovno stisnuo papučicu gasa, a varijacija u trećem setu zadala je glavobolju Australcu.

Nole je izbjegao neugodno iznenađenje i na uzvratu zaključio (kako to u mnogim slučajevima voli) rezultatom 6-3. Utakmica je trajala dva sata i 11 minuta i predstavljala je dobar test za onog koji želi osvojiti svoj šesti naslov u kalifornijskoj pustinji.

Znati:

• Đoković će u trećem kolu pobijediti Talijana Lucu Nardija (123. na svjetskoj rang listi). S 20 godina sretni je gubitnik Indian Wellsa 2024., au prethodnom je kolu pobijedio Zhizhen Zhanga.
  • Uspjeh s Aleksandrom Vukićem poseban je za Noleta: to mu je 400. pobjeda u karijeri na turnirima Masters kategorije (ATP 1000).
  • Joker drži rekord u uzastopnim pobjedama u Indian Wellsu: 20 između 2014. i 2017. godine.
  • Novak ima 5 titula u Indian Wellsu, rekord koji (još uvijek) dijeli s Rogerom Federerom. Srbin je pehar podizao 2008., 2011., 2014., 2015. i 2016. godine.
  • Novak vodi u hijerarhiji Masters naslova osvojenih tijekom vremena: 39 trofeja. Slijede ga Rafael Nadal (36) i Roger Federer (28 – povukao se iz tenisa).