VIDEO Daniil Medvedev, kvalifikacije s emocijama u finalu Indian Wellsa 2024. – Set izgubljen 6-1

Daniil Medvedev je imao vrlo težak meč s Tommyjem Paulom, no Rus je uspio savladati Amerikanca i plasirao se u finale “ATP Masters 1000” turnira u Indian Wellsu.

Daniil MedvedevFoto: Alessandra Tarantino / AP / Profimedia

Daniil Medvedev, pobjeda u tri seta nad Tommyjem Paulom

Kao 17. na svjetskoj rang listi, Paul je još jednom dokazao da ga je jako teško pobijediti na turnirima koji se igraju u SAD-u (ima naslov osvojen u Dallasu i finale odigrano u Delray Beachu, oba 2024.).

Tommy je u prva dva susreta s Daniilom Medvedevom osvojio samo jedan set, ali je u meču u kalifornijskoj pustinji krenuo kao iz topa i slavio sa 6-1.

Činilo se da se Medvedev oporavio od izgubljenog prvog seta, vodio je 4-0 u drugom setu, ali je Amerikanac vratio oba breaka i, nakon što je spasio dvije set lopte pri rezultatu 5-6, poveo 3-2 u tiebreaku.

Daniil je na vrijeme isforsirao, osvojio pet poena zaredom (7-3 u tiebreaku), a potom suparniku nije dao nikakvu šansu u odlučujućem setu: 6-2.

“Odigrao je nevjerojatan prvi set, pa sam pomislio, ‘U redu, ako želim pobijediti, moram pokušati biti malo bolji, pronaći udarac koji će ga dovesti u probleme.’ Pronašao sam nekoliko, uglavnom na njegovom servisu” – Daniil Medvedev.

Znati:

• Daniil Medvedev će pobijediti Carlosa Alcaraza u finalu Indian Wellsa. Njih su se dvojica susrela i u posljednjem činu izdanja 2023., a pobijedio je Iberac.
  • Daniilu Medvedevu ovo će biti 38. finale u karijeri. Rus je osvojio 20 naslova.
  • Carlos Alcaraz vodi 3-2 u međusobnim dvobojima s Daniilom Medvedevom.

Carlos Alcaraz protiv Daniila Medvedeva, 3-2 u međusobnim mečevima

2023., Turnir prvaka: 6-4, 6-4 za Alcaraz

2023., US Open: 7-6(3), 6-3, 3-6, 6-3 za Medvedeva

2023., Wimbledon: 6-3, 6-3, 6-3 za Alcaraza

2023., Indian Wells: 6-3, 6-2 za Alcaraz

2021., Wimbledon: 6-4, 6-1, 6-2 za Medvedeva.

BNP Paribas Open je ATP 1000 turnir koji se održava od 6. do 17. ožujka. Igra se na tvrdoj podlozi i ima ukupni nagradni fond od 8.995.555 dolara. Titularni prvak je Carlos Alcaraz.