Tipos extraliga: Nitrina savršena pljačka, Michalovce se raduju

Hokejaši HK Dukla Ingem Michalovce postali su treći polufinalist Tipos extraliga playoffa. U petom četvrtfinalnom susretu slavili su nad HKM Zvolen 3:1, u seriji su slavili 4:1 za utakmice.

Michalovce će čekati svog protivnika

Ime polufinalnog protivnika saznat će nakon završetka serije Poprad – Nitra. U peti susret bolje su krenuli gosti, koji su vodili od 3. minute, kada je Šišek svladao vratara Škorvánka – 0:1.

U prvom dijelu izabranici su stvorili još nekoliko prilika za povećanje vodstva, ali su ga na kraju ispustili 6 sekundi prije prvog odmora. Domaći napadač Kabáč ubacio je pak iza vrata Zvolena do vratara Kupskýja koji ga je zakucao u gol – 1:1.

Domaći su dobili ne samo završnicu prvog poluvremena, već i početak drugog, kada je Kabáč po drugi put na utakmici napravio prodor, odbijajući udarac Bindulisa – 2:1. Domaćin je u 28. minuti došao do 18-sekundne igre dvojice igrača, no Zvolenčani su uspjeli oslabiti.

Domaćin je u trećoj trećini zadržao tijesnu prednost zahvaljujući nekoliko uspješnih obrana vratara Škorvánka. Zvolenčany ni u igri bez vratara u finišu susreta nisu uspjeli izjednačiti. Naprotiv, branič Bodák zatvorio je rezultat utakmice udarcem u prazan gol.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Ciljevi: 20. Kabáč (Suja, Buc), 21. Kabáč (Bindulis, Vašaš), 60. Bodák – 3. Šišar (Mudrák, Sládok). Suci: T. Orolin, Novák – Frimmel, Šoltés, isključenja: 3:4 za 2 min., nadmoćno i oslabljeno: 0:0, 3042 gledatelja.

Michalovce: Škorvánek – Bodák, Bindulis, Acolatse, Cibák, Michalčin, Suja – Daugavinš, Newton, Santos – Paločko, Heard, Puliš – Valach, Solenský, Wilkins – Kabáč, Buc, Vašaš

Izabran: Kupsky – Hain, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Mudrák, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Fortin – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Hecl, Šiška, Kašlík – Kolenič, V. Fekiač, Csányi

(konačno stanje u seriji: 4:1)

Nitra osvaja meč loptu unaprijed

Hokejaši HK Nitra pobijedili su u petoj utakmici četvrtfinala doigravanja Tipos extralige na ledu HK Poprad 4:3, kada su u trećoj dionici preokrenuli rezultat od 0:3.

Poveli su 3:2 u seriji koja se igrala na četiri pobjede. O svom napretku “korgoni” mogu odlučiti već u petak od 18 sati, kada je na rasporedu šesta utakmica u Nitri.

“Kamzík” je dobro startao, a nakon samo 29 sekundi Coulter je pretekao Kašíka. Sredinom prvog dijela Svedberg izvodi individualnu akciju i povećava rezultat na 2:0. Domaćin je do odlaska na odmor prilagodio razliku na tri pogotka, kada je drugi put na susretu pogodio Coulter.

Gosti su prije početka sredine poluvremena napravili promjenu u golu, Aittokallio je zamijenio Kašíka. Nitra je u 43. minuti smanjila rezultat zahvaljujući Hrnki, a potom uspjela izjednačiti golovima Mezeija i Bučeka i značajno se vratiti u igru ​​za pobjedu u petoj utakmici. Buček je potom svojim drugim golom na kraju napravio savršen preokret.

HK Poprad – HK Nitra 3:4 (3:0, 0:0, 0:4)

Ciljevi: 1. Coulter (Kukuča, Dmowski), 10. Svedberg (Bjalončík), 18. Coulter (Záborský, Cardwell) – 43. Hrnka (Cotton, Okoličány), 51. Mezei (Cotton), 53. Buček (Gill, Kousa), 58. Bucek (Gil, Kousa). Suci: Baluška, Goga – Kacej, Gegáň, isključenje: 6:4 za 2 minute, dodatni: Bačo (Nitra) 5+DKZ za udarac u vratnicu, power plays: 1:1, slabost: 0:0, 3377 gledatelja.

Poprad: Belányi – Cardwell, Betker, Brincko, Svedberg, D. Brejčák, J. Brejčák, Turan – Kukuča, Coulter, Dmowski – Bates, Bjalončík, Záborský – Svitana, Jendek, Peresunko – Mlynarovič, Suchý, Šotek – Bodnár

Nitra: Kašík (21. Aittokallio) – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Vitaloš, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal

(status serije: 2:3)