Szoboszlai zabio peti gol Liverpoola u Elu, lako su slavili u Pragu

Liverpool je u četvrtfinalu Europske lige lako u gostima pobijedio prašku Spartu i još jednom dokazao da je jedan od najvećih favorita u seriji.

Dok su čelnici engleske lige u nedjelju igrali nadigravanje protiv branitelja naslova Manchester Cityja, Jurgen Klopp odlučio je odmoriti glavnog čovjeka obrane, Virgila van Dijka. Nije startao ni Dominik Szoboszlai, a na klupi je sjedio i Egipćanin Mohamed Szalah.

Englezi su odlično krenuli, već u petoj minuti dobili su jedanaesterac, kada je Mac Allister ubacio loptu u šesnaesterac pored jednog od braniča koji se koprcao i pokušavao osloboditi, koji je umjesto lopte udario igrača. . Kaznu je prodao sam oštećeni.

Na odmoru je Pool Núñez povećao svoje vodstvo na tri gola dvostrukim pogotkom. Prvo je s 22 metra pucao pod gredu, da bi odbijenu loptu sa 17 metara zabio u gol. U međuvremenu, Sparta nije igrala loše, ali je i promašivala najveće prilike, čak ni s četiri metra nisu pogodila prazna vrata. Golman Kelleher također je trebao veliki podvig za skok.

Odmah nakon preokreta češki sastav autogolom postiže počasni pogodak, a onda se Luis Díaz pobrinuo da vrati tri pogotka razlike. Dominik Szoboszlai ušao je na teren u 51. minuti, imao je nekoliko dobrih dodavanja, jedno je realizirao Szalah, ali ovaj pogodak je povučen nakon videa.

Ipak, u 94. minuti kapetan mađarske reprezentacije probio se po golu, krenuo je s pola terena, a njegov udarac sa 16 metara u posljednji je trenutak završio u golu. Vratar je stigao nogom, ali nije uspio spasiti. Na kraju je Szoboszlai postavio konačnih 5-1.

“Rezultat je bolji od izvedbe. Utakmica nije bila fantastična, ali rezultat jest”

– sažeo je trener Jürgen Klopp koji se oprašta na kraju sezone.

Dominik Szoboszlai rekao je za M4 da je sretan zbog svog prvog El gola, ali ih je već imao nekoliko u BL, i nadamo se da će to pomoći njegovoj momčadi da se vrati u BL. “Pokušao sam se koncentrirati na svoj zadatak, bilo je situacija koje sam šutirao, neke koje sam promašio. Više se nije moglo proći prije gola. Mogli smo isključiti utakmicu Cityja, nismo se sada time bavili. Vjerojatno će to biti velika utakmica u nedjelju.”

Liverpool ima 63 boda uoči relija ovog vikenda, jedan manje od Manchester Cityja koji juri, dok trećeplasirani Arsenal ima 61.

Još jedan Mađar iz Europske lige Roland Sallai bio je starter u Freiburgu, a s terena je izašao kao jedan od najboljih u 89. minuti. Priredio je Nijemcima jedini, ali i pobjednički pogodak u 81. minuti.