Slovačka je doživjela debakl na otvaranju Svjetskog prvenstva do 18 godina

SAD je postigao tri gola u svakoj trećini.

Slovačka hokejaška reprezentacija do 18 godina izgubila je 0:9 od SAD-a na otvaranju Svjetskog prvenstva u Finskoj. Branitelji naslova od početka su imali dvoboj pod kontrolom i u svakoj trećini zabili po tri gola. Cole Eiserman zabio je tricu, James Hagens četiri poena (2+2). Slovaci će sljedeću utakmicu u skupini A započeti u petak od 13 sati po srednjoeuropskom vremenu protiv Latvije.

Slovaci su htjeli prkositi Amerikancima, ali su primili već u 3. minuti, kada je Hutson s leđa braniča Zubeka gađao preko vratara Lenďáka – 1:0. Prekomorci su bili ofenzivno aktivniji, nekoliko su puta stvarali pritisak i u 11. minuti postigli drugi pogodak.

Nakon dodavanja Hagensa iz okreta, Eiserman je prevagnuo u power playu iz blizine. Slovaci su imali problema s hvatanjem suparničkih ofenzivnih akcija, a Hagens je prvi pogodak dodao na kraju prve četvrtine, kada se efektno obračunao s braničem Kálmanom.

Ni u drugoj trećini slika igre nije se previše promijenila, samouvjereni Amerikanci pokušavali su postići više golova. Iako su Slovaci izbjegli nepotrebna isključenja, imali su samo dva mala kaznena udarca nakon dvije trećine, ali su i tri puta primili u središnjem dijelu. U 22. minuti Hagens je kombinirao sa Stigom koji je povisio na 4:0.

Whipple je dodao peti pogodak Amerikanaca u 35. minuti, a Hagens je nakon kombinacije povisio na 6-0. Slovaci su na trenutke ulazili u kontre i nekoliko puta bili blizu prvog pogotka, ali im je nedostajalo lakoće u završnici.

Već od sredine druge dionice bilo je 8-0, kada Slovaci nisu reagirali na kombinaciju uz završnicu Humphreysa i dopustili Eisermanu previše zaustavljanja. Amerikanci su zabili i tri pogotka u trećoj dionici, a Eiserman je u 59. minuti povisio na 9:0. Napadač Tomáš Pobežal proglašen je najboljim igračem slovačke momčadi.