“Rekao sam Dimarcu da ga šutne, ali na kraju sam morao”

Talijanska nogometna reprezentacija pobijedila je u nedjelju u prijateljskoj utakmici Ekvador s 2-0.

U susretu u američkom Harrisonu talijanska momčad, branitelj naslova europskog prvaka, povela je već u trećoj minuti nakon Federico Dimarco njegov udarac iz slobodnog udarca odsjekao je s gol-crte, ali Lorenzo Pellegrini odmah se prebacio i bombardirao u gornji lijevi kut.

Pellegrini uživa u dosta dobroj formi jer je od 20. siječnja, dakle u nešto više od dva mjeseca, postigao sedam golova u 15 utakmica. Najnoviji Trebalo mu je 49 utakmica, tako da može biti učinkovit toliko puta. Nije ni čudo što se htio i šaliti nakon utakmice.

Prije slobodnog udarca razgovarali smo da je kut idealan za udarac lijevom nogom, pa sam rekao Dimarcu da ga izvede. Na kraju je ispalo drugačije, morao sam se upucati, ali drago mi je da je tako ispalo

rekao je strijelac za RAI Sport.

Unatoč dobrom startu, konačan rezultat uspostavljen je tek u drugom poluvremenu nakon brze kontre koja dolazi u drugom valu Nicolo Barella nevjerojatnom pribranošću i tehničkim rješenjem povisio ga je u mrežu.

Luciano Spalletti sretno je izjavio nakon blow-offa, prema njegovim riječima, velik dio njegovih igrača koji su sudjelovali na ožujskim susretima također će biti uključen u sastav za ljetno Europsko prvenstvo.