Premier liga: Remi u derbiju Liverpoola i Manchester Cityja – Trostruka borba za naslov

Najzanimljiviji dvoboj 28. kola Premier lige između Liverpoola i Manchester Cityja završio je neriješenim rezultatom 1-1, čiji rezultat pogoduje novom lideru Arsenalu iz Londona.

Navijači Liverpool timaFoto: Isabel Infantes / PA Images / Profimedia

Liverpool – Manchester City 1-1, u Premier ligi – Dvije prečke na kraju za Guardioline učenike

Liverpool je propustio priliku vratiti se na vrh ljestvice nakon što ga je Manchester City držao remijem.

Nakon što je Diazu poništen gol zbog zaleđa kod Nuneza, igrači Pepa Guardiole otvorili su rezultat u 23. minuti preko Johna Stonesa, s ponovnim pogotkom u kratkom kutu nakon kornera De Bruynea.

Izjednačio je Mac Allister u 50. minuti iz jedanaesterca koji je nakon prekršaja Edersona zabio Darwin Nunez.

Finiš je donio velike prilike za City, koji je preko Fodena i Dokua dva puta pogodio gredu.

U osmoj minuti sudačke nadoknade, Doku je visoko nogom udario Maca Allistera u kaznenom prostoru, ali je sudac pustio da se igra nastavi.

Rezultat čini borbu za naslov još zanimljivijom s deset faza do kraja. Prve tri ekipe na ljestvici dijeli samo jedan bod.

Sljedeća utakmica može ponovno promijeniti konfiguraciju postolja nakon okršaja Manchester Cityja i Arsenala.