Pobjeđivati ​​bolje nego igrati ‘lijep’ ragbi: Habana je najbolji u svjetskoj debati

Pobjednici Svjetskog kupa Bryan Habana i John Smit bili su među Južnoafrikancima koji su slavili sa Siya Kolisi's Springboks kada su osvojili četvrti naslov Svjetskog kupa u Francuskoj prošle godine.  (Tom Jenkins/Getty Images)

Pobjednici Svjetskog kupa Bryan Habana i John Smit bili su među Južnoafrikancima koji su slavili sa Siya Kolisi’s Springboks kada su osvojili četvrti naslov Svjetskog kupa u Francuskoj prošle godine. (Tom Jenkins/Getty Images)

Bryana Habanu ne smetaju europski stručnjaci koji Irsku nazivaju najboljom momčadi na svijetu jer iako Springboksi nemaju tu oznaku, imaju nešto što nosi veću težinu – samo 4,5 kg.

To je Webb Ellis Cup, trofej koji su Springboksi podigli rekordnih četiri puta, uključujući 2007. kada je Habana bila dio momčadi koja je Južnoafričku Republiku učinila svjetskim prvakom u ragbiju po drugi put.

Springboks Siya Kolisija dodao je treći naslov u 2019. kako bi se izjednačio sa svepobjedničkim All Blacksima, a zatim ih nadmašio u Francuskoj prošle godine i postao najuspješnija momčad u povijesti Svjetskog prvenstva.

Južnoafrikanci moraju biti upoznati ako želimo stvoriti prosperitetnu budućnost. News24 je informirao zemlju 25 godina, a uskoro ćemo ući u novo poglavlje neustrašivog novinarstva. Pridružite se našoj besplatnoj probnoj pretplati kako biste otključali ovu priču i svijet vijesti s ciljem informiranja, osnaživanja i inspiriranja.